Zdroj: Jakub Klíma, Josef Trakal

Světlý a uklidňující byt, jehož atmosféru změnila nejen tapeta

05. 08. 2022
Diskuze (0)
Sdílet

Majitelka bytu na okraji Liberce si přála interiér ve světlých barvách a materiály, které by odkazovaly na splynutí prostoru s přírodou. Kromě pocitu prostornosti a čistoty, který vzniká díky citlivému přístupu designéra Josefa Trakala, v bytě sehrávají důležitou roli i působivá tapeta a obraz. Na obou je příroda a snová mlha.

Základem interiéru je bílá barva kombinovaná s dubovým dezénem. Tuto kombinaci najdete všude – od vstupu do bytu až po ložnici. Doplňkovou barvou je šedá, kterou designér použil především na závěsy a na gauč.

Přečtěte si také:
Jednoduchý severský styl, paleta studených barev a hřejivé materiály. Stylový byt na klidném místě

Nejdůležitější ideou byly co nejčistší detaily nábytku, aby nerušily požadovanou jednoduchost, na druhé straně byt neměl působit fádně. Součástí obývacího pokoje je kuchyň s pracovním ostrůvkem, který může sloužit i jako barový pult. Na tento ostrůvek je přímo napojena stolní deska.

Světlý a uklidňující byt s moderním severským stylem

Základem interiéru je bílá barva kombinovaná s dubovým dezénem. Zdroj: Jakub Klíma, Josef Trakal

Stůl s kovovou nohou je napojen na ostrůvek

„Deska stolu měla původně pomyslně levitovat a měla být skleněná, ale majitelka nakonec vsadila na bílou kovovou konstrukci kombinovanou s dřevěnou deskou stolu,“ vysvětluje autor návrhu. V každém případě i bílá rámová „noha“ stolu působí elegantně a zajímavě doplňuje kruhové tvary konferenčního stolku a svítidel.

Světlý a uklidňující byt s moderním severským stylem

Doplňkovou barvou je šedá, kterou designér použil především na závěsy a na gauč. Zdroj: Jakub Klíma, Josef Trakal

Na stěně nad gaučem jsou umístěny police na květiny, které spojenou kuchyň s obývacím pokojem ještě více zútulňují. Betonová zástěna za kuchyňskou linkou ladí s působivým obrazem visutého mostu v mlžném lese.

Přečtěte si také:
Vzdušný a světlý bungalov na severu Čech nabízí fascinující bydlení ve spojení s přírodou

Ložnici dominuje „Mlha nad lesem“

Atmosféra z obrazu v kuchyni je zesílena v ložnici. V záhlaví postele je totiž originální tapeta Rebelwalls „mlha nad lesem“. V jednoduché ložnici najdete šatní skříň s posuvnými dveřmi, která působí jako uzavřená stěna, a komodu s policovou sestavou. Dominantou je masivní postel s nočními stolky bez nožek a působivými nočními lampami. Za povšimnutí stojí i hra s texturami a vrstvení – ať už v rámci bytových textilií, nebo doplňků, jako jsou svícny či věšáky v chodbě.

Světlý a uklidňující byt s moderním severským stylem

Betonová zástěna za kuchyňskou linkou ladí s působivým obrazem visutého mostu v mlžném lese. Zdroj: Jakub Klíma, Josef Trakal

Originální, ekologické i prospěšné

Josef Trakal u svých projektů rád používá lokální zdroje. Kuchyňské židle jsou od české firmy TON, osvětlení je od liberecké firmy Severské světlo. V chodbě jsou použity věšáky LOGS od firmy TON. Tyto věšáky jsou speciální tím, že je vytvářejí klienti chráněné dílny ze zbytků z výroby židlí.

Přečtěte si také:
Přesto, že byt ještě voní novotou, o hřejivý domácký vzhled se postaraly správně vybrané dřevěné prvky

Takže řešení, které je nejen originální, ekologické, ale i prospěšné. Koupelna a WC byly realizovány developerem už jako součást prodávaného bytu.

Světlý a uklidňující byt s moderním severským stylem

Bílá rámová „noha“ stolu působí elegantně a zajímavě doplňuje kruhové tvary konferenčního stolku a svítidel. Zdroj: Daniel Zuzánek

Spokojená majitelka je tou nejlepší vizitkou

„Už po první informativní schůzce s panem Trakalem jsem byla přesvědčena, že rozumí mým představám o vzhledu budoucího interiéru. Oceňuji profesionální přístup, příjemné vystupování, rychlé a spolehlivé jednání. Děkuji za spolupráci při realizaci a poskytnutí množství zajímavých a originálních odkazů. S výsledkem jsem velmi spokojena,“ hodnotí práci designéra majitelka bytu v Liberci.

Světlý a uklidňující byt s moderním severským stylem

Chodba. Zdroj: Jakub Klíma, Josef Trakal

Byt Jizerská

ateliér: JTDesign

interiérový designér: MgA. Josef Trakal

lokalita: Liberec, ČR

plocha: 85 m2

realizace: 2021

Sabína Zavarská

Fotografie celků: Jakub Klíma, Josef Trakal

Fotografie detailů: Daniel Zuzánek

Fotografie detailů nábytku: Jakub Klíma

Kategorie: Design interiérů
Tagy: bílá byty nábytek na míru obrazy osvetleni přírodní materiály severské interiéry světlý interiér tapety
Sdílejte článek

Diskuze