Inspirativní renovace koupelny

13. 09. 2011
Diskuze (0)
Sdílet

Barvy, materiály a detaily – to jsou přesně ty kouzelné věcičky, které dokážou dát koupelně duši. A pokud nastane mezi duší místnosti a duší domácí paní souzvuk, uslyšíte o lásce na první pohled. Tak jako […]

Barvy, materiály a detaily – to jsou přesně ty kouzelné věcičky, které dokážou dát koupelně duši. A pokud nastane mezi duší místnosti a duší domácí paní souzvuk, uslyšíte o lásce na první pohled. Tak jako my v této koupelně.

 

Nevelkou koupelnu těsně vedle ložnice se mladí manželé rozhodli zařizovat střídmě. Chtěli tu večer relaxovat a pro vytvoření klidné atmosféry jim nejlépe vyhovoval jednoduchý interiér, přírodní materiály a teplá přírodní barevnost. 

Na podlaze koupelny, obložení vany a skříňce pod umyvadlem je použito dřevo: „Byl to nápad architektky Jany Domitrekové, abychom sem místo dlažby dali dřevo,“ říká sympatická paní. „Do té doby jsem o něčem takovém ani neslyšela, ani neuvažovala, ale tento nápad se mi celkem líbil. Vždyť dřevo je teplé a velmi příjemné i pro bosé nohy a naboso chodíme v koupelně opravdu často.“ V tomto případě však nesáhli po exotice, ale použili dubové desky impregnované proti vlhkosti a uložené tak, aby byly i zespodu provětrávané. Když vydrží stejně upravené dřevo podmínky lodní paluby, není důvod, aby nepřežilo v koupelně, kde by měla být situace o poznání příznivější. Navíc ji zlepšuje i okno a pravidelné větrání.

Návrh dispozice koupelny svěřili do rukou architektce, výběr konkrétních zařizovacích předmětů a obkladu zvládli společně s koupelnovým studiem, kde vyřešili i všechny detaily. „Původně jsme plánovali obklad v šedivém odstínu, ale když jsem spatřila tyto květované obkládačky, bylo mi jasné, že je to přesně to, co chci,“ vzpomíná ona. „Nadchly mě na první pohled. S mužem jí říkáme „večerní koupelna“ – není to jen kvůli večernímu relaxování ve vaně, při světle svíček, po jakém jsme toužili, ale ty obklady jsou tak elegantní, až mám občas pocit, že bych si sem mohla obléci i večerní róbu,“ směje se.

„Tato koupelna byla pro mne láskou na první pohled,“ říká mladá hostitelka. „Ale nevypadá to na chvilkové poblouznění. Jsem do ní stále zamilovaná a asi ji nikdy nebudu chtít změnit. Díky tomu, že je tak jemná a neutrální, mohu si ji podle nálady decentně obměňovat pomocí doplňků.“

TEXT: Erika Kuhnová
FOTO: Dano Veselský
Vizualizace: Armaturex
Zdroj: HOME

Kategorie: Koupelny
Tagy: koupelna Obklady do koupelny rekonstrukce renovace Renovace
Sdílejte článek

Diskuze