Zdroj: istock

Jak bude vypadat moderní koupelna podle nejnovějších trendů? Nové tvary, materiály i nápady!

31. 01. 2022
Diskuze (0)
Sdílet

Koupelnové trendy na rok 2022 přinášejí nové tvary, nové materiály a nové nápady. Současné trendy interiérového designu jsou velmi různorodé, zaměřují se na klid a radost, na luxusní texturu a drsné, ručně opracované prvky. Barvy jsou syté, avšak klidné. Hlavní myšlenkou je vytvořit prostor, ve kterém se budete cítit dobře – bez ohledu na to, zda je to ložnice, nebo koupelna. Koupelna je z místa hygieny povýšena na místo relaxace.

Majitelé bytů a domů jsou při proměně koupelen stále odvážnější. Oblíbené jsou dlaždice v zajímavých mozaikových sestavách nebo se vzorem a barvou jako rybí šupiny, kombinované se speciálními povrchovými úpravami. Originalitu do koupelny dostanete jednoduše – pomáhají v tom recyklované kousky, zrcadla a barevná keramika. Barevná keramika zažívá velký návrat v podobě umyvadel, sprchových vaniček, které se dají lehce sladit s dlažbou, a dokonce i s trendovými černými vodovodními bateriemi.

Art deco koupelna v ružové

Zdroj: istock

Japandi i v koupelně

Ačkoliv barva je klíčem k vytvoření osobního prostoru, ani fanouškové přírodních a monochromatických interiérů se nemusejí obávat – díky pokračujícímu trendu Japandi. Tento trend je definován kombinací minimalistického japonského stylu a jednoduchých skandinávských akcentů. Jeho podstatou jsou čisté linie, uklidňující paleta barev a chladné matné povrchy. Nebojte se kombinovat dřevo, kov, kámen a mnoho textur.

Přečtěte si také:
Tmavé jádro je novým centrem bytu, vpouští světlo do koupelny z obou stran

10 TOP trendů v koupelnách roku 2022

1. Baterie jako umělecká díla

Za poslední roky vodovodní baterie vypadají stále jednodušeji a elegantněji. Novinkou v jejich designu jsou kousky, které vypadají přímo jako umělecká díla. Do prodejen se dostávají překvapivé materiály a experimentální povrchové úpravy i kohoutky různých tvarů. Všechno nasvědčuje tomu, že rok 2022 je dobou, kdy se design baterií skutečně dostane do centra pozornosti. Moderní tvary kohoutků staví klasický design na hlavu, přetvářejí jeho nejzákladnější vlastnosti. Kohoutky a celkově vodovodní baterie budou šperkem koupelen.

Černá baterie v šedé koupelně

Zdroj: istock

2. Z koupelny domácí lázně

V poslední době se objevil trend větších koupelen s relaxačními prvky, které fungují jako domácí wellness. Prsty v tom má i pandemie – během minulého a předminulého roku jsme trávili mnoho času doma. Mnozí si uvědomili, že koupelny si zaslouží větší pozornost, a staly se prostorem, ve kterém si skutečně můžeme užít chvíle soukromí a pohody. Odráží se to i na dezénu předmětů do koupelny.

Industriální koupelna

Zdroj: istock

3. Umění v koupelně

V následujícím období se do koupelen dostanou obrazy a další umělecká díla. Ze stěn vzniknou hotové galerie a hitem budou nadrozměrné výtisky.

Zelená skříňka v koupelně

Zdroj: istock

4. Oblé tvary

Oblé tvary jsme mohli vidět v rámci mnoha rekonstrukcí, nyní směřují i do koupelen. Oblé tvary totiž vytvářejí uklidňující atmosféru – vždyť oblouky používali i ve starověkých římských lázních. Měkké oblé křivky se přenášejí i do tvaru sprch.

Přečtěte si také:
Dají vaší koupelně styl! Přinášíme jednoduché designové triky s obkládačkami

Zajímavě vypadají sprchy zabudované do výklenků ve tvaru oblouku. Je to šikovný způsob, jak i do opravdu malého prostoru vnést trochu designu.

Elegatní koupelna s oblou vanou

Zdroj: istock

6. Dekorativní vzácné kameny

Když se řekne „dekorativní kámen do koupelny“, většina si představí mramor. V tomto roce ho však vytlačí jiné působivé kameny: onyx a nefrit. Přicházejí v krásných barvách a nabízejí nádherné detaily.

Černá koupelna z mramoru se zlatoui

Zdroj: istock

7. Zelená a růžová

Klasická barevná kombinace, která se aktuálně dostává i do koupelen. Obě barvy v těch správných odstínech jsou uklidňující a v kombinaci vytvářejí zasněný efekt chladivé zmrzliny v teplém dni. Nebo spíš připomínají pistácie a korály?

Moderní retro koupelna v ružové a zelené

Zdroj: istock

8. Paličkové mozaikové dlaždice

Hitem v oblasti mozaikových obkladů se stávají tenké profily, které jsou úhledně poskládané vedle sebe. Říká se jim též prstové dlaždice nebo obklady Kitkat. U těchto obkladů hraje důležitou roli výběr spárovací hmoty a její barva. Dodávají koupelně hloubku a texturu, přičemž si nekonkurují s jinými vzory nebo potisky a zároveň uklidňují oči.

Přečtěte si také:
Očistná svatyně aneb jak na koupelnu snů

9. Motivy džungle

Motivy džungle v domově v poslední době vidíme všude – od oblečení po bytové textilie. V tapetových trendech se objevují tygři a obří listy rostlin. Samozřejmě si vybírejte vše vhodné do koupelen.

Barevná tapeta v stylu džungle

Zdroj: istock

10. Syrové a přirozené textury

Přírodní povrchové úpravy nabízejí odpočinek od chladných povrchů, které se běžně vyskytují v koupelně (a nejen v ní). Dřevo v koupelně už není tabu. Vyberte si tmavší dřevo s historickým prvkem nebo recyklujte komodu po prarodičích. Přidejte chladné barvy obkladů nebo dlaždic a mosazné či černé armatury. Vrstvení a textury dosáhnete použitím kamenů nebo vlnitých či vroubkovaných materiálů.

Sabína Zavarská
Foto: istock.com
Zdroj: livingetc.com

Kategorie: Koupelny
Tagy: barvy v interiéru japandi koupelnové obkládačky Koupelnové trendy koupelnový nábytek zařízení koupelny
Sdílejte článek

Diskuze