Proměna koupelny: Vytváření prostoru

07. 04. 2020
Diskuze (0)
Sdílet

Leo a Tamsin si ve svém loftovém bydlení vytvořili koupelnu přístupnou z ložnice, která je důkazem toho, že designové triky a špetka představivosti mohou proměnit malou místnost v dostatečný prostor.

Pokud nejste obdařeni velkým prostorem, vytvořit dokonalou koupelnu může mít svá úskalí. Pro mnohé z nás je snem walk-in sprcha, oddělená volně stojící vana a dvojité umyvadlo. To bychom ale žádali o moc, obzvlášť když vše potřebujeme vmáčknout do jednoho malého prostoru, který je tak sotva dostačující, aby se do něj pohodlně vešli dva lidé.

Proto jsme se tak trochu zakoukali do Leovy a Tamsiny koupelny spojené s ložnicí. Na doporučení jejich designérky Nicoly Miller ukrojili z rekonstruovaného loftu kus plochy na koupelnu a dokázali, že malá koupelna může být stejně stylová a důmyslně navržená dokonce i bez volně stojící vany. Vše, co potřebujete, je trocha představivosti a smysl pro design.

Profil

Majitelé

Leo, management konzultant zde žije se svojí ženou Tamsin a dětmi Ruby a Ivy

Nemovitost

šestipokojový byt ve viktoriánském řadovém domě v Herne Hill v Londýně

Náklady

10 900 £ (324 700 Kč)

Foto Chris Snook

Spořiče místa

Protože místnost je malá, musela se designérka vyhnout tomu, abychom se tam cítili stísněně. Jeden z nejlepších triků, který jsme pochytili, je vydláždit podlahu diagonálně, protože to opticky prodlouží prostor. Znamenalo to, že jsme museli koupit o 40 procent více dlaždic, než bychom jinak potřebovali. Nejlepší doplňky, které můžete pořídit, jsou světla a zrcadla. Vytvářejí iluzi prostoru, obzvlášť když jsou využity společně.

Foto Chris Snook

Tvořivý proces

Tato koupelna vznikla v rámci rozsáhlé přestavby loftového bytu. Narodilo se nám dítě a potřebovali jsme další ložnici, takže velký loft nebyl nejrozumnějším řešením. S naší bytovou designérkou jsem se znala už od školy a slyšela jsem o některých jejích projektech. Byla jsem jimi opravdu okouzlena a ozvala jsem se jí.

Probrali jsme s ní naše představy, řekli jsme si, co se nám líbí a čemu bychom se chtěli naopak vyhnout. Já jsem například nechtěla supermoderní koupelnu. Poté, co jsme si vše vysvětlili, vytvořila Nicol interaktivní video, díky němuž jsme se mohli pohybovat v budoucím prostoru a podívat se, jak přesně bude vypadat.

Foto Chris Snook

Na velikosti záleží

Velikost koupelny byla kompromisním řešením. Potřebovali jsme další ložnici a pracovnu, protože jeden i druhý často pracujeme z domova. Byly možnosti, jak udělat koupelnu větší, ale museli jsme ji obětovat, a bylo to i nejjednodušší řešení.

To, že jsme spolupracovali s Nicolou, bylo skvělé. Je kreativní, ale protože pracuje na větších projektech, je zároveň praktická. Měla zkušenosti s tím, kolik místa potřebujeme a jak koupelna funguje v běžném režimu. Věděla i kolik prostoru je potřeba, abyste pohodlně vstoupili do sprchy.

Foto Chris Snook

Drobné detaily

Nicola nás provedla každým rozhodnutím, ať už to bylo to, zda chceme sprchu vaničkovou nebo bez vaničky, nebo to, pro jakou sanitu a baterie se rozhodneme. Byli jsme připraveni utratit více peněz za určité věci jako třeba mosazné kohoutky, které jsme mimochodem dlouho hledali, protože dodají prostoru eleganci. Do té doby jsme si ani neuvědomovali, že to, co je v nabídce, je hlavně v chromu nebo stříbrném povrchu.

Bylo opravdu poměrně těžké najít povrch, který jsme chtěli. Nicola vytvořila přesnou vizi a provedla nás opravdu zábavným procesem vzájemné spolupráce. Byla prostě trefou do černého.

Všimli jsme si

Barevné povrchy armatur jsou trendem posledních měsíců a výrobci nabízejí umyvadlové, vanové a sprchové baterie nejen v chromové klasice, ale také v mosazi, černém kovu a v celé paletě teplých a studených barev v matném i lesklém provedení.

Text: Ellen Finch
Foto: Chris Snook
Redakčne upravila: Erika Kuhnová
Zdroj: časopis HOME

Kategorie: Koupelny
Tagy: interiérové úpravy Rekonstrukce koupelny Zůstaň doma
Sdílejte článek

Diskuze