Vířivky v novém designu

26. 05. 2015
Diskuze (0)
Sdílet

Na českém trhu působí jediný výrobce vířivek, který zaměstnává vlastní autory a ovlivňuje i světové trendy. Každý model značky USSPA  vzniká na kreslicích prknech českých designerů zkušených přímo ve specifickém oboru spa a vyvíjí  ho tým zapálených lidí s ohledem na dlouholetou znalost požadavků zákazníků. Letos, při příležitosti 20. výročí založení, uvedla značka USSPA novou generaci vířivek unikátní jak vzhledově, tak po stránce technologií.

O náročné skloubení designu a funkce se v tandemu starala dvojice designerů, a to Petra Slaniny z firmy USSPA a Filipa Streita ze studia Divan Design.

zdroj: USSPA, s.r.o.

zdroj: USSPA, s.r.o.

Jedním z charakteristických prvků nového designu jsou předsazená sedátka, která vířivky USSPA odlišují od všech ostatních na trhu. Tento obecný princip využití všech míst ve spa dovoluje lepší ergonomické tvarování konkrétního místa, tím pádem větší pohodlí a více prostoru na ruce. V neposlední řadě vylepšuje i dosavadní možnosti vzájemného seskládání jednotlivých pozic tak, aby se maximálně využil vnitřní prostor spa a nebylo to na úkor komfortu na jednotlivých pozicích.

zdroj: USSPA, s.r.o.

zdroj: USSPA, s.r.o.

Do nové generace vířivek rovněž přibylo i unikátní lehátko iNWave, které nemá na světě obdobu. Kromě maximálního pohodlí přináší i neobvyklou variabilitu využití. Umožňuje fixování masážní pozice nohou v různých polohách pro osoby rozdílných výšek včetně možnosti sezení v obou směrech. „U většiny nových modelů spa jsou tato lehátka dokonce dvě, vždy rozdílná co do velikosti, usazení a sestav trysek“ dovysvětluje Petr Slanina, interní designer USSPA.

zdroj: USSPA, s.r.o.

zdroj: USSPA, s.r.o.

„Tvar všech míst a jejich vzájemnou kompozici jsme navrhovali tak, aby všechny pozice mohly být obsazeny současně“ říká Filip Streit, designer ze studia Divan Design se značkou USSPA dlouhodobě spolupracující. „Vlastní prostor pro nohy a chodidla u každého místa, a tím pádem nerušenou intimní zónu každého uživatele zajišťuje víceúrovňové dno, které představuje další ojedinělý a přitom dokonale funkční prvek. Objevil se již na předchozí generaci modelů, nyní jsme jej ještě vylepšili“ dodává.

Pohodlnému a bezpečnému užívání vířivky napomáhají integrovaná dvojitá madla TwinrailiN a v neposlední řadě technicky náročné řešení, které však tvoří další z charakteristických prvků nového designu, a to je rovný lem skořepiny poskytující přidané funkce. Detail, na kterých však značka USSPA lpí i proto, aby celé dílo tvořilo dokonalý celek.

zdroj: USSPA, s.r.o.

Nové modely spa jsou díky designu nezaměnitelné s žádnými jinými na trhu. V čem byla práce na nové generaci vířivek nejtěžší? „V aplikaci nastaveného tvarového principu na všechny modely spa. Vykličkovat mezi technickými a technologickými omezeními, specifickými pro každý model a udržet tak jednotný výraz celé řady“ hodnotí zpětně designer Filip Streit. Interní designer USSPA Petr Slanina k tomu dodává: „Chtěli jsme interiér spa maximálně vyčistit a zjednodušit jeho linie, přitom ještě vylepšit funkčnost a pohodlí. Je to přímo proti proudu trendů v našem oboru, ale v souladu s moderním designem. Shodli jsme se na tom, že buď můžeme jen reagovat na to, co se v designu právě děje, nebo raději vytvoříme něco, na co budou muset reagovat ostatní.“

Více na www.usspa.cz

ZDROJ: PR článek společnosti USSPA, s.r.o.

Kategorie: Koupelny
Tagy: design virivka
Sdílejte článek

Diskuze