Designová komoda s kulatými tyčovými záhlavími
Zdroj: Möbelix

Komoda s dřevěným dekorem

02. 05. 2024 Sdílet

Komodu má doma snad každý z nás. Je to praktický a univerzální kus nábytku, který lze využít nejen na uložení oblečení, ale čehokoli, co chceme ukrýt před zraky vnějšího světa.

Buďte IN a proměňte s námi svou nevýraznou komodu v trendy kousek INspirovaný organickým designem. Skvěle zapadne třeba do interiéru v oblíbeném boho stylu!

Navrhněte komodu s kulatými tyčemi

Zdroj: Möbelix

Co budeme potřebovat:

  • komodu se zásuvkami
  • půlkruhové dřevěné lišty (množství závisí na počtu zásuvek a velikosti jejich čel)
  • ruční pilku
  • lepidlo typu Mamut,
  • brusný papír
  • špachtli
  • metr a tužku

Postup:

Existuje mnoho typů komod, ale pro náš kreativní DIY projekt je ideální komoda se zásuvkami. Podle jejich počtu si vypočítáme množství dřevěných lišt, které jsou základem pro naše tvoření.

Nejprve si změříme výšku čel zásuvek, na stejnou délku totiž nařežeme jednotlivé díly z půlkruhových lišt, které budeme lepit na čela. Podle délky a výšky čel i šířky lišt spočítáme, kolik materiálu budeme potřebovat na celou komodu.

Náš tip: Chcete-li si lepení trochu usnadnit, nejprve odmontujte čela ze zásuvek. S trochou zručnosti ale můžete dřevěný dekor lepit rovnou na zásuvky.

Navrhněte komodu s kulatými tyčemi

Zdroj: Möbelix

Dřevěné lišty nařežeme ruční pilkou, můžeme použít také ruční kotoučovou pilu. Podle výšky zásuvek si nejprve vyznačíme na dřevěné lišty zářezy. Nám jedna lišta vystačila na 4–5 dřevěných dílků, které nám vytvoří finální trendy vzor. Na celou komodu jsme potřebovali téměř 200 kusů.

Řezné hrany jemně přebrousíme brusným papírem. Musíme však dát pozor, abychom broušením příliš nezkrátili délku. Bylo by to vidět, až bychom pak nalepili jednotlivé díly na čelo – získali bychom různé délky lišt, což nechceme.

Navrhněte komodu s kulatými tyčemi

Zdroj: Möbelix

Řezání a broušení je nejnáročnější část celého procesu, a to jak na čas, tak na práci. Teď už jen stačí všechny dílky z dřevěných lišt přilepit na čela zásuvek jednu vedle druhé.

Navrhněte komodu s kulatými tyčemi

Zdroj: Möbelix

Lepidlo naneseme na povrch špachtlí a precizně rozetřeme, abychom získali rovnoměrnou vrstvu a pokryli celou plochu čela. V posledním kroku lepíme jednotlivé dřevěné dílky a každý z nich na chvíli pevně přitlačíme k podkladu.

Půlkruhové lišty lepíme samozřejmě plochou stranou, vypouklá část bude tvořit náš dekor. Lepidlo musí důkladně zaschnout, než zásuvky vrátíme zpět do komody.

Navrhněte komodu s kulatými tyčemi

Zdroj: Möbelix

A náš jedinečný kus nábytku s šik přírodním dekorem je na světě! Když ho vidíme, nemůžeme se dočkat, až ho vystavíme na odiv v obýváku či jídelně, případně se z něj budeme těšit v naší ložnici či předsíni.

Perfektně bude vypadat třeba s proutěnými košíky a pokojovými rostlinami ve stylových nádobách, co myslíte? A že nemáte dost? Podívejte se na naši další INspiraci!

Navrhněte komodu s kulatými tyčemi

Navrhněte komodu s kulatými tyčemi Zdroj: Möbelix

ZDROJ: PR článek společnosti Möbelix

Kategorie: Nábytek
Tagy: Dřevěná komoda interier Möbelix
Sdílejte článek