Zdroj: Mobelix

Triky a nápady, jak si zařídit pronájem po svém

21. 12. 2021
Diskuze (0)
Sdílet

Pronájem má často přísná pravidla, to však neznamená, že si ho nemůžete zařídit po svém. Inspirujte se našimi nápady a triky.

Flexibilní nábytek

Bez ohledu na to, zda jste nájemníkem velkého, nebo malého bytu, v obou případech je faktem, že v něm nic nezůstane natrvalo. A tak si musíte vystačit s hotovým nábytkem, přičemž najít ten pravý může být někdy časově náročné. Při výběru kromě rozměrů myslete na tři důležité
věci: nekupujte masivní nábytek – čím lehčí, tím lepší; vyberte takový, který poslouží minimálně na dva účely – například rozkládací gauč; volte neutrální barvy – díky tomu ho využijete i v jiném bytě.

Přečtěte si také:
4 podoby romantického stylu v obývacím pokoji

Přenosný šatník

V bytě, kde chybí vestavěná nebo šatní skříň, nemáte mnoho možností. Buď si koupíte velkou skříň, nebo sáhnete po praktičtějším i modernějším otevřeném šatníku. Na výběr máte samostatně stojící věšáky, věšáky visící ze stropu nebo obyčejné tyče, které upevníte ke stěně. Závěsné systémy se samostatnou konstrukcí často disponují i praktickými poličkami na boty nebo doplňky. Jsou ideální i na oddělení prostoru. Věšák z borovicového dřeva a se zrcadlem za 7 399 Kč prodává bonami.cz.

Přenosný šatník

Zdroj: Karup Design

Za zády

V obývacích pokojích se klade důraz na umístění nábytku v prostoru, ne
u stěn, jako to bylo kdysi. Obzvlášť pohovka umístěná ve středu místnosti bude pěkným centrálním bodem. Ale všimli jste si jejích zad? Je to perfektní místo na úzkou lavici či konzolový stolek, kam uložíte množství knih, květin nebo jiných předmětů. V malých bytech je vždy problém s úložným prostorem, a tak se dobře rozhlédněte, možná takovýchto nevyužitých prostorů najdete o dost víc.

Bilý obyvák a pohovka s policou

Zdroj: Girl meets gold

Z pohovky postel

V malých nájemních bytech jsou rozkládací pohovky běžné a slouží stejně tak na sezení jako na spaní. Pravdou však je, že spát na rozkládacím gauči několik let není úplně ideální a u nekvalitních modelů si můžete dokonce ublížit. Ale nezoufejte.

Přečtěte si také:
Neoklasicistní byt se proměnil v moderní vzdušný prostor, kde se daří rostlinám

Výrobci myslí i na takovéto případy. V nabídce jsou pohovky, které mají kvalitní matraci a poslouží stejně dobře jako ty klasické. Navíc disponují i úložným prostorem. Modulovatelnou
pohovku / postel RÅVAROR za 9 370 Kč prodává IKEA.

Rozkládací postel s designovým svítidlem

Zdroj: IKEA

Tip redakce

Obývací pokoj přes den, ložnice v noci. Ale kam s peřinami? Pokud je postel bez úložného prostoru, využijte prostor pod pohovkou.

Na vysoké noze

Asi každému by se v kuchyni hodilo více úložných prostor. Jednou z možností je namísto jídelního stolu zvolit kuchyňský ostrůvek se skříňkou. Zabijete tři mouchy jednou ranou. Vizuálně oddělíte kuchyni od zbytku místnosti, získáte jídelní stůl s barem a i velký úložný prostor na hrnce, pánvičky, misky a ostatní kuchyňské příslušenství.

Barový pult v bílé kuchynce

Zdroj: Shutterstock

Ani centimetr nazmar

Kuchyňská linka bývá součástí téměř každého bytu v pronájmu. S jejím výběrem si tedy těžkou hlavu dělat nemusíte. Problémem spíš bývá – zas a znova – nedostatek úložného prostoru nebo nepraktické uspořádání, se kterým si musíte poradit.

Přečtěte si také:
Rustikální a venkovská kuchyně plná pohody

Pokud vám to majitel umožní, dokupte si různé police, regály, háčky či jiné závěsné systémy. Dejte však pozor, abyste to s vystavenými předměty nepřehnali, mohou budit dojem nepořádku. Můžete je skrýt do boxů nebo menších krabic.

Kuchynské náradí na malé poličce

Zdroj: Shutterstock

Tip redakce

Aby kuchyně nepůsobila jen jako skladiště kuchyňských pomůcek a náčiní, vneste do ní živé rostliny.

Hluchá místa

I v malé koupelně se dá najít prostor nazbyt a ani nebudete muset vrtat do stěn. Právě prostor nad pračkou je místem, se kterým se téměř nepočítá. Namísto objemných skříněk použijte na ručníky a hygienické potřeby elegantní úložný regál, který postavíte nad pračku. Místnost bude působit prostorněji a vzhled můžete ještě vylepšit několika rostlinami. Praktickým řešením skladování je například i malý úložný žebřík.

Práčovna

Zdroj: Costway

Buďte kreativní

Velké regály či knihovny ne vždy pasují do malého prostoru. Proto buďte kreativní a postavte si je například z dřevěných bedniček nebo krabic. Možnosti jejich uspořádání a uložení v prostoru jsou neomezené.

Poschodový policový systém

Zdroj: Inside Harmony

Můžete je naskládat do jedné výšky nebo kaskádovitě, postavit za postel či z nich udělat dělicí stěnu mezi ložnicí a denní částí. Nakonec jistě oceníte i jejich lehkou váhu.

Dva černé vozíky s potravinami

Zdroj: IKEA

Dobrý sluha

Není lepšího sluhy, než je vozík na kolečkách. Všude se vejde, je možné ho libovolně přesouvat, ukryje mnoho předmětů, a ještě i dobře vypadá. Tento se hodí i do těch nejmenších prostorů a můžete ho využít v kuchyni na kuchyňské nádobí, v koupelně na kosmetiku nebo ručníky, v pracovně na kancelářské potřeby nebo ve spíži na potraviny, či v předsíni na klíče, mobilní telefony a jiné. Za 899 Kč prodává IKEA.

Text: Miroslava Maceková

Foto: IKEA, Inside Harmony, Costway, Our Sweet Living, Home Pedia, Girl Meets Gold, Karup Design, Möbelix, Hervé Goluza pour Glamour Paris

Zdroj: Časopis HOME

Kategorie: Nábytek
Tagy: interiérové řešení modulový nábytek pronajem
Sdílejte článek

Diskuze