Zdroj: Westwing

Domov na venkově plný světla, jemných barev a pohody

10. 08. 2022
Diskuze (0)
Sdílet

Jaký je domov interiérové designérky a vyznavačky slow living v jednom? Přece plný světla, jemných barev a pohody.

Váš domov zapůsobí pocitem klidu a pohody. Co vás inspirovalo k jeho aranžmá?

Řídila jsem se emocemi. Líbí se mi, že můj domov zprostředkovává pocit klidu, pohody, každý kousek nábytku musí zapadnout a dobře na mě působit. A pak hledám kontinuitu v barvách, mám ráda zejména světlé tóny a spoustu dřeva.

Domov plný světla, jemných barev a pohody od instagramerky a dizajnérky Sarah Tognetti

Bílá kuchyňská linka je inspirována anglickým venkovským stylem. Bílá nechává hezky vyniknout dřevu a dalším doplňkům. Zdroj: Westwing

Jak jste vybírala doplňky pro váš domov a jakou důležitost podle vás hraje v celku nábytku?

Staré koše jsem našla na chatě, kterou jsme si s manželem nedávno koupili. Všechny byly zaprášené a hodně špinavé, ale byla opravdu škoda je vyhodit. Představila jsem si staršího pána s mozolnatýma rukama, když si je za slunečného odpoledne pletl, a rozhodla jsem se, že jim zkusím dát druhý život.

Přečtěte si také:
Bydlení jako z Instagramu. Eklektický interiér plný vyladěných detailů a fotogenických zákoutí

Šly dobře vyčistit a jsou jako nové. Rozhodla jsem se je pověsit v kuchyni, aby místnosti dodaly trochu harmonie, a pak jsem pro ně nakonec našla perfektní místo nad linkou. Jejich barva připomíná přírodní prvky domu a dokonale splyne s prostředím.

Máme to štěstí, že žijeme v domě, kde kuchyň a obývací pokoj koexistují v jediném prostředí, a pro nás je krása tohoto domu právě to: být spolu, i když jsem v kuchyni, můj manžel u stolu a naše dcery na pohovce.

Sarah Tognetti

Jako dekorace máte spoustu maleb a fotografií. Jak jednoduše vytvořit dokonalou kompozici na zdi?

Oh, je to tak zábavné vytvářet nástěnnou galerii. Nejprve musíme pochopit, co se nám líbí a jaký styl chceme místnosti dát, a pak s rámy, které již máme, začneme vytvářet kompozici na zemi a až nakonec ji pověsíme na zeď. Vždy si nechávám spoustu obrázků, protože je ráda měním podle toho, jak se mění roční období.

Domov plný světla, jemných barev a pohody od instagramerky a dizajnérky Sarah Tognetti

Bílá kuchyňská linka je inspirována anglickým venkovským stylem. Bílá nechává hezky vyniknout dřevu a dalším doplňkům. Zdroj: Westwing

Promluvme si o rostlinách. Jak je používáte k dekoraci pokojů? Co byste poradila někomu, kdo nemá vztah k rostlinám?

Je vtipné, když si vzpomenu, že jsem pár let předtím, než jsme se nastěhovali do tohoto domu, vlastnila pouze malou rostlinu v kuchyni. Vždy jsem si myslela, že květinám nerozumím.

Přečtěte si také:
V budově liberecké polikliniky vytvořili inspirativní bydlení s duší

Začala jsem kupovat další rostliny a uvědomila jsem si, že se mi líbí se o ně starat, najít pro ně vhodné místo a dát je do správného prostředí. Teď si říkám, jak jsem bez nich mohla žít. Zelená se hodí ke každému stylu a do každého domova.

Domov plný světla, jemných barev a pohody od instagramerky a dizajnérky Sarah Tognetti

Jídelna. Zdroj: Westwing

TOP TIP

Vyzkoušejte v létě servírovat jídlo na bílých talířích a miskách. Barevná pestrost ovoce a zeleniny v nich úžasně vynikne.

Které místo vašeho domova je vaše nejoblíbenější a které se vám spojuje s nejšťastnějšími okamžiky?

Je těžké najít jen jedno místo, které se mi líbí a dává mi ty emoce. Máme to štěstí, že žijeme v domě, kde kuchyň a obývací pokoj koexistují v jediném prostředí, a pro nás je krása tohoto domu právě to: být spolu, i když jsem v kuchyni, můj manžel u stolu a naše dcery na pohovce.

Řídila jsem se emocemi. Každý kousek nábytku musí zapadnout a dobře na mě působit.

Sarah Tognetti

Právě stůl působí jako srdce domu. Jaké jsou dokonalé doplňky pro přirozeně vypadající stůl? Existuje nějaký rituál spojený se stolem a kuchyní, který sdílíte se svou rodinou nebo přáteli a rádi byste nám o něm řekli?

Miluji stoly bez ubrusu. Náš je starý stůl z konce 19. století, který jsme koupili přes Marketplace, a dřevo je nádherné: každý nápis vypráví příběh, a proto ho ráda nezakrývám ubrusy. Ráda používám světlé prostírání a ráda si hraji se světlými tóny a výběrem ručně vyráběných a kvalitních doplňků. Přidám nějaké přírodní prvky a je to.

Domov plný světla, jemných barev a pohody od instagramerky a dizajnérky Sarah Tognetti

Pohodlí je důležitou součástí „slow living“, které hlásá návrat k jednoduchosti a užívání si přítomného okamžiku. Bílá pohodlná pohovka do tohoto konceptu rozhodně zapadá. Zdroj: Westwing

Je u vás doma kus nábytku nebo designový kousek, ke kterému máte pouto? Poslední designové nákupy byly váza Kink od Muuto a lampa Parentesi od Flos a obě je miluji. Myslím, že s mým více country a anglickým stylem se sem perfektně hodí.

Přečtěte si také:
Charizmatické bydlení v bývalé továrně na čokoládu

Váš domov je objektem vaší kreativity. Plánujete nové projekty a nějaké změny v něm?

Právě jsem dokončila malování stěn v přízemí a chtěla bych už jen vymalovat horní patro. Ale větší projekty a energie budou věnovány novému domu. Krásný životní projekt, na který se moc těšíme a který se doufám podaří realizovat co nejdříve.

Domov plný světla, jemných barev a pohody od instagramerky a dizajnérky Sarah Tognetti

Aktivita, kterou milovníci pomalého života doporučují, je poslouchání gramofonových desek. Gramofon tady našel místo na tmavší retro komodě, která barevně vytváří žádaný kontrast s převážně bílým interiérem. Zdroj: Westwing

Profil

MAJITELKA

Sarah Tognetti, kterou jsme navštívili s Westwingem, je interiérová designérka, Instagramerka a milovnice přírody. Více inspirace z jejího „pomalého života“ najdete na instagramovém účtu instagram.com/ sarahtognetti.

Redakčně zpracovala: Lucia Blažiová

Foto: Westwing

Zdroj: Časopis HOME

Kategorie: Návštěvy domů
Tagy: dřevěný nábytek interiérové doplnky městské domy rodinne domy venkovský styl bydlení
Sdílejte článek

Diskuze