Zdroj: BoysPlayNice

Drsný luxus, který není pro každého: Čeští architekti navrhli betonovou vilu v džungli

03. 12. 2020
Diskuze (2)
Sdílet

Betonová Art Villa leží v jedinečném přírodním prostředí v prudkém svahu kostarické džungle. Investor si přál místo pro relaxaci, kde splyne s okolní přírodou, pročistí si mysl, zažije luxus a dobrodružství zároveň.

Vila je velkorysá nejen provedením, ale i prostorem, který poskytuje. Užitná plocha dvou podlaží je pět set sedmdesát metrů čtverečních. Můžete si představit, že s takovýmto číslem skutečně nelze mluvit o prostorové nouzi.

Betonová Art Villa v kostarické džungli

Zdroj: BoysPlayNice

Denní zónu tvoří společenské místnosti: foyer, hlavní obytná místnost, kuchyň s jídelnou a obytná terasa u bazénu. Noční část zahrnuje pět ložnic s vlastní koupelnou, takže pohodlně se sem vejde velká rodina či parta přátel. V suterénu vily najdete dětskou hernu, posilovnu, taneční místnost, šatnu, prádelnu a technické zázemí.

Přečtěte si také:
Nízkoenergetická venkovská vila s maximálním komfortem bydlení a s minimální údržbou

Betonové stěny a luxus v kombinaci

Architekti přiznávají, že kromě prostředí, do kterého je stavba zasazena, se nechali inspirovat realizacemi brazilského architekta Paula Mendeza da Rochy. „Betonové stěny jsme záměrně ponechali v jejich syrové podobě, která v kombinaci s interiérovými prvky, použitými materiály, vodní plochou a zelení, vytváří nevšední prostředí – drsné a luxusní zároveň,“ vysvětluje blíže Dagmar Štěpánová, Formafatal.

Betonová Art Villa v kostarické džungli

Zdroj: BoysPlayNice

Ornamentální dlažba, keramický obklad s ručně malovaným motivem

Interiérový design vyšel z dílny architektky Dagmar Štěpánové. Podlahy všech ložnic a koupelen překvapují výraznou ornamentální cementovou dlažbou, která byla vyrobena na zakázku v Nikaragui. Proměnlivé vzory a měnící se barvy zdůrazňují jedinečnost a neopakovatelnost každého okamžiku. Co krok, to změna. Výraznějším prvkem v interiéru je ručně malovaný akvarelový motiv džungle, který se nachází na keramickém obkladu kuchyňské stěny.

Betonová Art Villa v kostarické džungli

Zdroj: BoysPlayNice

Týk, kov a len

Hlavními materiály v interiéru vily jsou týkové dřevo, kov a len. Zajímavě kontrastují se syrovým betonem, přičemž zároveň zjemňují jeho chladné působení. Místnosti oživují pastelové, ale místy i výrazné barvy. Atypický nábytek vytvořili na míru buď místní řemeslníci, nebo řemeslníci v Čechách. Určitě si všimněte křesel s jedinečným dezénem. Všechna jsou navržena jihoamerickými designéry.

Betonová Art Villa v kostarické džungli

Zdroj: BoysPlayNice

Tropická zahrada plná ovoce

Bez okolní zahrady by relaxační oáza nebyla kompletní. Zahradní architekturu řešil ateliér Flera. Kolem domu najdete banánovník, kokosy, manga, papáju a další pro nás exotické druhy jedlých rostlin.

Přečtěte si také:
Vila u Jizerských hor stojí v prudkém svahu a majitelům poskytuje krásné výhledy
Betonová Art Villa v kostarické džungli

Zdroj: BoysPlayNice

Tropický minimalismus i vejcové dřevostavby

Tato vila dnes už není osamocená, jak byla v době dostavby. Je součástí resortu Art Villas v kostarické džungli. Skládá se ze čtyř unikátních staveb, včetně té, kterou jsme vám představili. Kromě ní tu najdete tropickou minimalistickou vilu – Atelier Villa, skupinu pěti vejcovitých dřevostaveb s názvem Coco Villa a tropický multifunkční pavilon Wing. Hlavním architektem celého resortu je studio Formafatal v čele s Dagmar Štěpánovou. Vedle tohoto studia na originálních stavbách pracovali Refuel works a Archwerk.

Betonová Art Villa v kostarické džungli

Zdroj: BoysPlayNice

Art Villa

architektonické studio: Formafatal, Refuel works

autoři: Ing. arch. Dagmar Štěpánová [Formafatal], interiérový design, Ing. arch. Jan Skoupý, Ing. arch. Zbyněk Ryška [Refuel works], architektonické řešení Art Villa

lokalita: Kostarika

rok projektu: 2017 až 2018

rok dokončení: 2019

zastavěná plocha: 618 m2

užitná plocha: 570 m2

plocha pozemku: 25 000 m2

Sabína Zavarská

foto: BoysPlayNice

Kategorie: Návštěvy domů
Tagy: architektura beton moderné domy moderni architektura rezidence vily
Sdílejte článek

Diskuze

  • Zrůda v pralese.

    Vena
  • Až na to míst opravdu odporný

    Karel