Moderní bydlení v klasickém svrchníku

Některé trendy se mění, jiné zůstávají. Tak třeba klasická podoba domu se šikmou střechou, jak jej navrhl mladý architekt Patrik Janoušek pro Ekonomické stavby.
Reklama
Dům Blanka 37 FOTO EKONOMICKÉ STAVBY

Dům Blanka 37 FOTO EKONOMICKÉ STAVBY

Reklama

Dům Blanka 37 vychází z jednoduché hmoty kvádru se sedlovou střechou o sklonu 40°. Tento na první pohled banální tvar zaručuje zapadnutí domu do veliké většiny českých vesnic i měst. Právě díky zdánlivé jednoduchosti se stává dům velmi univerzálním a neprovokujícím okolí. Uliční pohled je velmi střídmý, při pohledu ze zahrady se však tento na první pohled velmi uzavřený dům silně otevře. Rozsáhlé rohové prosklení v přízemí domu jasně napoví, že se jedná o moderní bydlení nabízející o mnoho více nežli stará zástavba. Kompozici domu doplňuje pouze vzdušné zastřešení stání pro automobil, díky kterému přejdete od auta do domu suchou nohou.

Dům Blanka 37 FOTO EKONOMICKÉ STAVBY

Dům Blanka 37 FOTO EKONOMICKÉ STAVBY

Denní zóna

Vnitřní dispozice domu je rozdělená na zóny podle podlaží. Spodní podlaží nabídne prostornou společenskou zónu, kde nejpravděpodobněji bude rodina trávit velkou část svého společného času. Z tohoto důvodu kladl tvůrce silný důraz na přívětivost prostoru. Dostatek místa pro veliký jídelní stůl a velikou sedačku spolu s krásným výhledem ven do zahrady jsou tak nezbytností. Díky propojení se schodištěm a i kuchyní, která nabízí velmi často žádaný ostrůvek, se budou všichni členové rodiny přirozeně v tomto prostoru během dne potkávat. Stejně tak během příprav občerstvení pro návštěvy nebudete muset odbíhat pryč z centra dění a zůstanete stále v kontaktu s ostatními. Rodinný dům si lidé staví především kvůli zahradě, a tak je propojení obývacího pokoje se zahradou díky obrovskému prosklení dotaženo do dokonalosti. Obývací pokoj se tak stane nejoblíbenější částí domu, kde se rádi na chvíli posadíte ke krásnému výhledu ven, aniž byste měli potřebu pouštět televizi či se dívat do mobilu.

Dům Blanka 37 FOTO EKONOMICKÉ STAVBY

Dům Blanka 37 FOTO EKONOMICKÉ STAVBY

Soukromí nejen na spaní

Druhé podlaží domu poskytne soukromou zónu bydlení čtyřčlenné rodiny se vším potřebným komfortem. Ložnice i oba dětské pokoje mají dostatek úložných prostorů a především vždy dvě okna, která zajistí možnost příčného provětrání pokoje. V koupelně pak nalezneme vanu, komfortní walk-in sprchový kout a dvě umyvadla, z nichž jedno místo zrcadla nabídne okno pro výhled ven. Toaleta je pro vyšší komfort v domě umístěna v samostatné místnosti.

1 NP

1 NP

2 NP

2 NP

TEXT: RED
ODBORNÁ SPOLUPRÁCE: EKONOMICKÉ STAVBY
FOTO: EKONOMICKÉ STAVBY
ZDROJ: časopis HOME

Reklama
Reklama

Komentovat