Zdroj: Matúš Nedecký - foter.sk

Na první pohled obyčejný dům skrývá uvnitř neobyčejný interiér. Výhled mají přímo na golfové hřiště

09. 05. 2024
Diskuze (0)
Sdílet

Úžasný výhled na green, na přilehlý lesík, příjemné mikroklima, to vše si mohou užívat majitelé rodinného domu na okraji nové zástavby v obci Hrubá Borša. Tato nezvyklá lokalita nabízí fascinující spojení s přírodou a umožňuje bydlet v klidu a přesto si užívat společenské aktivity.

Stavba má dvě tváře. Do ulice dům působí jako introvert, který si chrání své soukromí, zatímco do zahrady vystupuje jeho extrovertní část, která poskytuje úchvatné výhledy na zelenou oázu golfového rezortu lemovaného nádhernou přírodou.

Přečtěte si také:
Video: Koupili starý přepravní kontejner za 90 tisíc korun a předělali ho na útulné bydlení v přírodě

Dům je promyšlený do posledního detailu, aby dokonale reflektoval potřeby jeho obyvatel. Tvoří jej kvádr, který je podélně zapuštěný do terénu. Díky vyčnívajícím hmotám v nárožích a perforovaným bočním stěnám vznikla kompozice zaručující dostatečný prostor a osvětlení. Jediné okno směřující do ulice maximalizuje soukromí, zatímco velká prosklená fasáda směrem do zahrady propojuje interiér s venkovním prostředím a nabízí pocit volnosti a spojení s přírodou.

Pohled shora na velké okno s výhledem do zahrady

Propojuje interiér s venkovním prostředím a nabízí pocit volnosti a spojení s přírodou. Zdroj: Matúš Nedecký – foter.sk

Detaily, které dělají rozdíl

Každý prvek domu byl pečlivě navržen s ohledem na pohodlí a estetiku. Vstupní hala spojuje funkčnost s elegancí, přičemž garáž je prakticky propojena s hlavním vstupem. Vchod do domu je zapuštění a obložený dřevěným obkladem, který se opakuje i na terase. Fasáda je ozdobena decentním antracitovým obložením.

Přečtěte si také:
Při rekonstrukci mezonetového bytu v Praze nezůstalo nic původního. Přidělali si vlastní saunu a terasu s výhledem

Harmonie na každém kroku

Denní část domu v prvním nadzemním podlaží tvoří harmonický celek otevřených prostor, kde se kuchyně, jídelna a obývací pokoj snoubí s pracovním koutem. Obývací pokoj navíc skrývá za TV stěnou tajnou pracovnu. Dominantou této části je galerie osvětlená oknem, které se nachází v druhém patře. V tom jsou také dětské pokoje, útulná ložnice se šatnou a moderní koupelna. Z těchto pokojů je navíc možné vstoupit přímo na zelenou střechu.

Prostorný obývací pokoj s francouzskými okny

Denní část domu v prvním nadzemním podlaží tvoří harmonický celek otevřených prostor. Zdroj: Matúš Nedecký – foter.sk

Spojení s přírodou

Interiér domu odráží spojení s přírodou prostřednictvím použití přírodních materiálů a světlých barev. Bílé plochy stěn se střídají s texturami dřeva a kamene, což vytváří harmonický kontrast a příjemnou atmosféru. Prostorům dominují velká okna, která propouštějí dostatek denního světla a zvýrazňují krásu okolní krajiny. V prvním podlaží se nachází velkoformátová šedá dlažba, která plynule přechází na terasu, zatímco v druhém patře se procházíte po dřevěné podlaze. Zábradlí u schodů tvoří bílé lamely, které se v galerii mění na skleněné zábradlí.

Pohled na jídelnu s velkou dřevěnou stěnou

Interiér domu odráží spojení s přírodou prostřednictvím použití přírodních materiálů. Zdroj: Matúš Nedecký – foter.sk

Tato stavba ukazuje, jak elegantně lze spojit soukromí, klid, přírodu i společenský život. Jeho architektura je zhmotněním ideálů moderního životního stylu, který klade důraz na harmonii s okolním prostředím a kvalitu života svých obyvatel.

Lokalita: Hrubá Borša, SK

Vznik studie: 2020

Projekt: 2021

Realizace projektu: 2022 – 2023

Foto: Matúš Nedecký – foter.sk

Architekti: Ing.arch. Jana Tartaľová, Ing.arch. Michal Tartaľ

Studio: Archholiks, s.r.o.

Překlad: www.homebydleni.cz

FOTOGALERIE

Text: Barbora Šeblová
Foto: Matúš Nedecký – foter.sk

Kategorie: Návštěvy domů
Tagy: interier přírodní materiály rodinny dum
Sdílejte článek

Diskuze