Zdroj: V2COM, MAXIME BROUILLET

Útěk před stresem a rutinou velkoměsta? Chata na kopci nad řekou

19. 04. 2021
Diskuze (0)
Sdílet

Chatu v údolí Řeky svatého Vavřince přirovnali její autoři k naplavenému dříví. Na mírném svahu totiž působí přirozeně a nenásilně, jako by ji tam „pohodila“ samotná voda.

Příběh této chaty začíná podobně jako mnoho jiných – na rodinné dovolené se manželé zamilovali do zdejší krajiny, výhledu na řeku, úžasných západů slunce, ustavičně se měnící oblohy… a zatoužili vybudovat si tady vlastní útočiště, kam by mohli utéct před stresem a rutinou velkoměsta.

Chata v horách

Místo, na kterém stojí Chalet du Bois Flotté, je skutečně jako stvořené na odpočinek. Majitelé si tady mohou dosyta užít klid a nádherný výhled na řeku a kouzelný region Cap-à-l’Aigle. Zdroj: V2COM, MAXIME BROUILLET

Se svou představou se obrátili na architekty z ateliéru Boomtown a ti jim na kopci nad Řekou svatého Vavřince navrhli dřevěnou stavbu, jejímž základním principem je harmonie s přírodou. Název Chalet du Bois Flotté, v překladu Chata z naplaveného dříví, však neznamená, že je postavena ze dřeva, které sem přinesla voda.

Přečtěte si také:
Vůni dřeva ucítíte už z fotek. Chata, do které byste se chtěli nastěhovat

Její jméno vychází z umístění na svahu nad řekou, z rozmístění hmoty a barvy připomínající dřevo, které bylo dlouho unášeno proudy a nakonec vyvrženo na břeh.

Minimalistický skandinávský styl v chatě

Minimalistický skandinávský styl byl ideální na vytvoření klidného útočiště přesně podle představ majitelů – díky své jednoduchosti umožňuje interiér naplno vyniknout velkolepému výhledu a kráse tamní přírody. Zdroj: V2COM, MAXIME BROUILLET

Dispozice je navržená tak, aby měla rodina dostatek prostoru na společné trávení volného času a zároveň, aby tady měl každý svůj klidný koutek. Přirozené oddělení dvou rozdílných zón – denní a noční – je dosaženo jejich umístěním ve dvou navzájem kolmých ramenech domu.

Přečtěte si také:
Kouzelná chata v přírodě: Krásné výhledy z ložnice, teplo a klid
Minimalistický skandinávský styl v chatě

Zdroj: V2COM, MAXIME BROUILLET

Top tip

V odpočinkové zóně využili šikovně chodbu vedoucí k jednotlivým ložnicím – naproti zaskleným dveřím na terasu je vestavěná pohodlná lavice, skvělá na odpočinek s výhledem.

Noční zóna chaty

V „nočním rameni“ domu jsou kromě ložnice rodičů také dva dětské pokoje. Ty sice nejsou velké, ale nad nimi, v podkroví, se nachází perfektní prostor na hraní. Zdroj: V2COM, MAXIME BROUILLET

Profil

NEMOVITOST

Chalet du Bois Flotté (Chata z naplaveného dříví) s plochou 122 m2 a terasou 32 m2  v obci La Malbaie v kanadské provincii Quebec

AUTOŘI

Architekturu i design interiéru navrhli architekti z ateliéru Boomtown.

Přečtěte si také:
Moderní dřevěná chata pod Tatrami plná světla

Text: Sabína Závarská a Erika Kuhnová

Foto: V2com, Maxime Brouillet

Zdroj: Časopis HOME

Kategorie: Návštěvy domů
Tagy: chaty dřevěné fasády Horské chaty minimalismus prosklené fasády skandinavský styl
Sdílejte článek

Diskuze