Modulární dům smontovaný za 10 dní!

24. 04. 2019
Diskuze (0)
Sdílet

Kdo by nechtěl mít představu o skvělém bydlení a pár týdnů po tom i realitu perfektního bydlení. Ruský BIO-architekt Ivan Ovchinnikov navrhl šikovné domy různých velikostí, které jsou založeny na standardních řešeních modulárního systému DublDom a jsou rychle zhotovitelné.

Dodnes vytvořil mnoho návrhů těchto modulových domů a rovněž dům na vodě. Nelíbilo by se vám vlastnit například jeden z těchto dvou?

Smontovaný za 10 dní

Oba domy jsou individuálními projekty založenými na standardních řešeních modulárního systému DublDom. První z nich – DublDom 2.110 byl vytvořen pro potřeby mladého páru, který se rozhodl žít mimo města v blízkosti přehrady Pirogovskoe. Všechny moduly, spotřebiče a nábytek byly prefabrikovány v továrně ve městě Kazaň a byly dodány na místo připravené k instalaci. Práce a montáž na místě trvala pouhých 10 dní, a přitom s minimálním poškozením životního prostředí. Interiér modulu byl kompletně vyroben majitelkou domu Anastasiou Sokolovou.

Přečtěte si také:
Za 500 000 Kč postavil pro svou rodinu montovaný dům

003

 

021

019

018

I na 65 metrech se dá pohodlně a ekologicky žít

Druhý DublDom, který nás zaujal (s označením 2.65) je modelem stavebnicového domu v EcoPark „Yasnopole“. Klientem byl zkušený architekt, výrobce nábytku a zakladatel ekoparku. Tento dům byl prvním příkladem budoucího parku modulárních domů. Vnější úprava domu je zdobena černým kovem a modřínovými neutrálními materiály, které nevytvářejí akcenty a harmonicky zapadají do prostředí.

DSC_3464

 

DSC_3531

Organicky včleněn do přírody

„Naším úkolem bylo organicky včlenit dům do přírodního prostředí, vyrobit ho v krátké době a způsobit minimální škody na životním prostředí během instalace. Díky modulární technologii a prefabrikaci byl dům vyroben za měsíc a umístěn na trvalé místo za 7 dní. Všechny interiérové a inženýrské práce byly provedeny v továrně, takže jediné, co bylo pak potřeba dodělat, bylo vybavení interiéru domu,“ upřesňuje Ivan Ovchinnikov.

 

DSC_2964

DSC_3004

Architektura domu je otevřená pro životní prostředí a přímo s ním komunikuje. Z velkého obývacího pokoje vidíte nekonečná pole a malou řeku, dvě ložnice za domem jsou určeny k odpočinku. Uspořádání domu poskytuje obyvatelům a hostům domu maximální kontakt s přírodou a zároveň trávení volného času s přáteli v obývacím pokoji nebo na verandě.

Přečtěte si také:
Pasivní domek v horách bez energeticky náročných materiálů

DSC_2965

DublDom 2.110

Architekt: Ivan Ovchinnikov, BIO-architects, http://www.bio-architects.com/

Obytný prostor: 110 m2
Veranda: 33 m2
Plocha terasy: 30 m2
Celková plocha: 173 m2
Lokalita: Moskevská oblast, nádrž Pirogovskoe
Vyrobeno v roce 2016 v továrně v Kazani

DublDom 2.65

Architekt: Ivan Ovchinnikov, BIO-architects, http://www.bio-architects.com/

Produkce: DublDom, www.dubldom.ru

Lokalita: Ekopark Yasnopole, Rusko, Tulskaya reg. Ivankovo

Dokončeno: červen 2016

Plocha: 65 m2 vevnitř

Sabína Zavarská

Foto: Bokaeva Louise, Ivan Ovchinnikov

Kategorie: NED a pasivní domy
Tagy: bez černý domy z dřeva dřín Dubldom dula hotové domy modulární domy montované domy rodinne domy
Sdílejte článek

Diskuze