Úspora energie s novým typem zasklení

01. 10. 2013
Diskuze (0)
Sdílet

Okno je vznešeným prvkem domu, které propojuje interiér s okolní přírodou, vymezuje i otevírá daný prostor, rozšiřuje ho i ohraničuje. Především pak vpouští do budov světlo, a tak příznivě ovlivňuje náladu jejich uživatelů. Na druhou […]

Okno je vznešeným prvkem domu, které propojuje interiér s okolní přírodou, vymezuje i otevírá daný prostor, rozšiřuje ho i ohraničuje. Především pak vpouští do budov světlo, a tak příznivě ovlivňuje náladu jejich uživatelů. Na druhou stranu je na místě si říci, že každá stavba spotřebovává na svůj provoz určité a často nemalé množství energie na vytápění či klimatizaci a jsou to právě okna, která mají výrazný vliv na konečný stav energetické bilance domu. Vytápění a klimatizace nesou zodpovědnost za téměř 70 % energetické spotřeby budov.

Společnost AGC Glass Europe jako jeden z hlavních hráčů ve stavebním sektoru – výrobce plochého skla – nabízí širokou škálu vysoce výkonných produktů určených pro rezidenční aplikace. Zatímco dříve se sklo používalo především kvůli své průhlednosti, nyní nabízí i další řadu vlastností, a tím i rostoucí škálu funkcí: tepelnou izolaci, ochranu proti slunečnímu záření, bezpečnost i estetický aspekt. AGC patří mezi světové výrobce, kteří se snaží snižovat spotřebu energie svými výrobními postupy a vyrábět výrobky šetrné k životnímu prostředí.

Podstatnou část tohoto procesu tvoří vývoj nových typů povlaků, které napomáhají snižovat náklady na energii a vytvářet optimální životní klima. Novinkou v produktové škále je sklo s povlakem iplus LS, které tvoří základ pro vysoce kvalitní izolační zasklení Thermobel TG iplus LS.

3557

Speciálně navržený nízkoemisivní povlak minimalizuje tepelnou ztrátu díky velmi nízké hodnotě Ug = 0,6 W/(m2.K). Naopak vysoká hodnota solárního faktoru (SF = 64% ) umožnuje využití tepelných zisků ze slunce jako přírodního zdroje energie a vede tak k vyšším úsporám energie. Dostatečný přísun denního světla do interiéru zajišťuje vysoká světelná prostupnost (LT= až 75%).

Hodnota Ug: součinitel prostupu tepla (vyjádřený hodnotou U): množství tepla přenášeného (ve Wattech) přes plochu 1m2 skla, které způsobí rozdíl 1 stupně Kelvina mezi interiérem a exteriérem budovy.   SF: solární faktor je procentuální podíl celkové energie, t.j. tepla, která projde sklem.

Hodnota Ug: součinitel prostupu tepla (vyjádřený hodnotou U): množství tepla přenášeného (ve Wattech) přes plochu 1m2 skla, které způsobí rozdíl 1 stupně Kelvina mezi interiérem a exteriérem budovy.
SF: solární faktor je procentuální podíl celkové energie, t.j. tepla, která projde sklem.

Ideální parametry pro pasivní dům…

Lidé, kteří mají v úmyslu postavit pasivní dům nebo dům s vysokou energetickou účinností volí trojskla, jako řešení, jímž dosáhnou nejvyšší úrovně tepelné izolace při současném udržení skvělých parametrů světelné prostupnosti. V takových případech je vhodné zvolit skla s hodnotou Ug nižší než 0,8 W(m2.K) a solárním faktorem přesahujícím 60%. Díky svým výjimečným energeticky úsporným vlastnostem otevírá izolační trojsklo Thermobel iplus LS nové dveře do kategorie nízkoenergetických a pasivních domů: dveře k trvale udržitelnému rozvoji.

3553

Jedinečné parametry tohoto skla splňují nároky moderního zasklení :

Nízká hodnota součinitele prostupu tepla Ug = 0,6 W/(m2.K) = vysoká tepelná izolace
Vysoká hodnota solárního faktoru SF = 64% = využití tepelných zisků ze slunce jako přírodního zdroje energie
Vysoká světelná prostupnost LT = 75% = zajištění komfortního přísunu denního světla do interiéru
Tepelně tvrzené sklo iplus LST = znamená bezpečí pro vaši domácnost

8090

Parametry izolačního trojskla Thermobel TG iplus LS

tabulka

LT (%) = Light Transmission – světelná prostupnost; SF (%) = Solar Factor – solární faktor; LR (%) = Light Reflection – světelná reflexe; hodnota Ug (W/m2.K) – součinitel prostupu tepla

Více informací o široké škále produktů od společnosti AGC Glass Europe najdete na www.YourGlass.com nebo nás kontaktujte na stavebni.sklo@eu.agc.com.

ZDROJ: PR článek společnosti AGC Glass Europe

Kategorie: Rekonstrukce domu Stavební materiály
Tagy: dum okno sklo úspora
Sdílejte článek

Diskuze