Ekonomické řešení pro pasivní stavby

Společnost H+H Česká republika, patřící k největším výrobcům pórobetonových stavebních systémů v ČR, na které se zaměřuje od roku 1962, uvádí na trh pod názvem Thermoblock svou letošní druhou novinku – přesnou tvárnici z pórobetonu s integrovanou izolací.
Reklama

Nová tvárnice Thermoblock se součinitelem prostupu tepla U = 0,12 W/(m2 . K) bude odborné i laické veřejnosti poprvé představena v rámci mezinárodního stavebního veletrhu ForArch, který se uskuteční na výstavišti v Praze – Letňanech od 21. do 25. září 2010.

Tepelná izolace je součástí výrobku – je vlepena přímo mezi dvě pórobetonové tvárnice, takže při stavbě odpadá dodatečné zateplování a zdivo je v porovnání s dodatečně zateplovaným zdivem odolnější proti mechanickému poškození. Nový Thermoblock se bude vyrábět v tloušťce 425 mm v tomto provedení: na vnější straně přesná příčkovka P2 400 600/125/250 mm, vložená izolace Kingspan Kooltherm K5 – tloušťka 100 mm s koeficientem λ = 0,021 W/(m . K), na vnitřní straně tvárnice P2 400 PDK 600/200/250.

První letošní novinkou společnosti H+H byla tvárnice s obchodním názvem Přesná tvárnice H+H Greenblock, která je také určena pro zdivo s vysokou hodnotou tepelného odporu, které není nutné dodatečně zateplovat. Greenblock se vyrábí ve dvou provedeních – přesná tvárnice P2 350 PDK 600/375/250 a přesná hladká tvárnice 300/500/250, obě s hodnotou λ = 0,09 W/(m . K). Tyto parametry umožňují realizaci nízkoenergetických a pasivních staveb. Greenblock je v České republice v prodeji od poloviny dubna letošního roku.
Mohlo by vás také zaujmout:
Střídač s nejvyšší účinností podle časopisu Photon
Střídač s nejvyšší účinností podle časopisu Photon
Konference ředitelů stavebních společností 2010
Konference ředitelů stavebních společností 2010
Výsledky soutěže POROTHERM DŮM 2010
Výsledky soutěže POROTHERM DŮM 2010

Oba produkty rozšiřují výrobkovou řadu Exclusive z bílého pórobetonu. Práce s tvárnicemi Thermoblock a Greenblock není technicky náročná, jsou určeny k přesnému zdění na tenké maltové lože. Stavba z pórobetonu H+H je úsporná, minimalizují se náklady na vytápění, díky přesnějšímu zdivu se snižuje spotřeba materiálu na povrchové úpravy a vhledem k nízké pracnosti zdění je výstavba rychlejší. S úchopovou kapsou u provedení PDK (pero, drážka, kapsa) lze s tvárnicemi snadno manipulovat. Nezanedbatelnou výhodou pórobetonu je také jeho nehořlavost a ekologická nezávadnost.

Tvárnice Thermoblock spolu s tvárnicemi Greenblock tvoří ucelený a cenově dostupný program H+H určený pro energeticky úsporné stavby a svými tepelněizolačními vlastnostmi bohatě splňují nároky kladené na pasivní domy. Roční tepelné ztráty prostupem zdmi jsou například u pasivního rodinného domu z tvárnic Thermoblock v porovnání se stavbami v běžném standardu poloviční.

V letošním roce je pro zákazníky společnosti H+H připravena speciální podzimní akce se slevami. Zákazníci slevu získají, pokud si v období od 2. září do 25. října 2010 objednají materiál H+H na realizaci stavby. Nejvyšší slevy se vztahují na objednávky obvodového zdiva P2 400. Termín vývozu zboží s akční slevou byl stanoven do 31. října 2010. Akční sleva je určena pouze k uceleným kamionovým dodávkám a podmíněna místem dodání na adresu stavby. Akční slevu nelze kombinovat s již poskytnutými slevami. Již přiznané objektové slevy budou v době akce vyexpedovány s akční slevou, není nutné je měnit či rušit.

www.hplush.cz

Reklama

Komentovat