Ekonomické řešení pro pasivní stavby

30. 10. 2011 Sdílet

Společnost H+H Česká republika, patřící k největším výrobcům pórobetonových stavebních systémů v ČR, na které se zaměřuje od roku 1962, uvádí na trh pod názvem Thermoblock svou letošní druhou novinku – přesnou tvárnici z pórobetonu s integrovanou izolací.

Nová tvárnice Thermoblock se součinitelem prostupu tepla U = 0,12 W/(m2 . K) bude odborné i laické veřejnosti poprvé představena v rámci mezinárodního stavebního veletrhu ForArch, který se uskuteční na výstavišti v Praze – Letňanech od 21. do 25. září 2010.

Tepelná izolace je součástí výrobku – je vlepena přímo mezi dvě pórobetonové tvárnice, takže při stavbě odpadá dodatečné zateplování a zdivo je v porovnání s dodatečně zateplovaným zdivem odolnější proti mechanickému poškození. Nový Thermoblock se bude vyrábět v tloušťce 425 mm v tomto provedení: na vnější straně přesná příčkovka P2 400 600/125/250 mm, vložená izolace Kingspan Kooltherm K5 – tloušťka 100 mm s koeficientem λ = 0,021 W/(m . K), na vnitřní straně tvárnice P2 400 PDK 600/200/250.

První letošní novinkou společnosti H+H byla tvárnice s obchodním názvem Přesná tvárnice H+H Greenblock, která je také určena pro zdivo s vysokou hodnotou tepelného odporu, které není nutné dodatečně zateplovat. Greenblock se vyrábí ve dvou provedeních – přesná tvárnice P2 350 PDK 600/375/250 a přesná hladká tvárnice 300/500/250, obě s hodnotou λ = 0,09 W/(m . K). Tyto parametry umožňují realizaci nízkoenergetických a pasivních staveb. Greenblock je v České republice v prodeji od poloviny dubna letošního roku.

Oba produkty rozšiřují výrobkovou řadu Exclusive z bílého pórobetonu. Práce s tvárnicemi Thermoblock a Greenblock není technicky náročná, jsou určeny k přesnému zdění na tenké maltové lože. Stavba z pórobetonu H+H je úsporná, minimalizují se náklady na vytápění, díky přesnějšímu zdivu se snižuje spotřeba materiálu na povrchové úpravy a vhledem k nízké pracnosti zdění je výstavba rychlejší. S úchopovou kapsou u provedení PDK (pero, drážka, kapsa) lze s tvárnicemi snadno manipulovat. Nezanedbatelnou výhodou pórobetonu je také jeho nehořlavost a ekologická nezávadnost.

Tvárnice Thermoblock spolu s tvárnicemi Greenblock tvoří ucelený a cenově dostupný program H+H určený pro energeticky úsporné stavby a svými tepelněizolačními vlastnostmi bohatě splňují nároky kladené na pasivní domy. Roční tepelné ztráty prostupem zdmi jsou například u pasivního rodinného domu z tvárnic Thermoblock v porovnání se stavbami v běžném standardu poloviční.

V letošním roce je pro zákazníky společnosti H+H připravena speciální podzimní akce se slevami. Zákazníci slevu získají, pokud si v období od 2. září do 25. října 2010 objednají materiál H+H na realizaci stavby. Nejvyšší slevy se vztahují na objednávky obvodového zdiva P2 400. Termín vývozu zboží s akční slevou byl stanoven do 31. října 2010. Akční sleva je určena pouze k uceleným kamionovým dodávkám a podmíněna místem dodání na adresu stavby. Akční slevu nelze kombinovat s již poskytnutými slevami. Již přiznané objektové slevy budou v době akce vyexpedovány s akční slevou, není nutné je měnit či rušit.

www.hplush.cz

Kategorie: Ekonomické domy Stavby Stavební materiály
Tagy: izolace pasivní domy stavebni materialy
Sdílejte článek