Jezírkové čerpadlo

Jezírko v zahradě je krásný doplněk, který oživí a zkrášlí vaši zahradu, a zároveň poskytuje biologickou rozmanitost. Pokud plánujete mít zahradní jezírko i na svém pozemku, budete potřebovat jezírkové čerpadlo. Jezírková čerpadlo slouží jako filtrační prostředek, tedy na dostatečnou cirkulaci vody. Cirkulací se zajišťuje přísun kyslíku, což je samozřejmě velmi důležité pro ryby a rostliny v jezírku. Vybrat si můžete z těchto typů čerpadel: oběhové, ponorné nebo solární jezírkové čerpadlo. Typ jezírkového čerpadla podléhá objemu jezírka. Je důležité vědět také jiné skutečnosti, a to zda plánujete mít v jezírku i malou fontánu nebo vodopád. Tyto skutečnosti je třeba zohlednit při výběru toho správného jezírkového čerpadla. Zjistit více můžete i v našich článcích.
Rodinná zahrada ve Slaném krásná i na podzim
Čerpadlo do studny

Rodinná zahrada ve Slaném krásná i na podzim

Důkazem, že prostřednictvím okrasných travin, trvalek s okrasnými semeníky, dřevin s pestrou kůrou a mnoha dalších pomůcek zahradního architekta můžete vytvořit i na podzim barevnou a půvabnou zahradu, je rodinná zahrada ve Slaném.

Malé vodní prvky v zahradní kompozici
Čerpadlo do studny

Malé vodní prvky v zahradní kompozici

Voda je úžasný prostředek, kterým můžete oživit a obohatit svou zahradu. Že máte jen balkon nebo terasu? Žádný problém. O přítomnosti malého vodního prvku ve vaší zahradní nebo balkonové kompozici totiž nerozhoduje velikost prostoru, ale […]