zdroj: homesweethome.cz

Jak pronajmout/prodat byt v Praze nejvýhodněji?

20. 02. 2015
Diskuze (0)
Sdílet

Pronájem a prodej jsou zcela odlišné činnosti, přesto ale mají jednu věc společnou. Uvědomíte si ji obzvláště v případě, kdy se dostanete do pražského realitního trhu. Najít slušné podnájemníky, stejně jako prodat byt, to může být běh na hodně dlouhou trať a ještě s mnoha velkými překážkami. Pokud uvažujete o pronájmu či prodeji bytu v hlavním městě, máme pro vás hned několik rad, které vám celý proces významně ulehčí.

Když chcete prodat vlastní byt

Pravda je, že prodej nemovitostí Praha jen kvete. Pokud chcete byt prodat, je třeba se dobře připravit. V první řadě je třeba znát reálnou cenu bytu. Představu si můžete udělat tak, že se budete sledovat ceny ostatních nemovitostí. Dejte si ale pozor, abyste sledovali ceny pro danou lokalitu. Byty na Starém městě, na Žižkově či periferii se od sebe mohou lišit i ve statisících. O prodeji je třeba dát vědět. Můžete jednat na vlastní pěst, nebo svěřit prodej realitní kanceláři. Pokud jednáte sami, měli byste se připravit na velkou časovou náročnost – inzerát o prodeji je třeba dát na více portálů či do tisku, čeká vás i jednání s kupujícími, organizace prohlídek bytu apod. Druhá varianta proto vychází časově i finančně výhodněji.

Chcete-li byt „jen“ pronajmout

Pokud se nechcete nemovitosti vzdát a rozhodli jste se pro pronájem, je fakt, že se vlastně pouštíte do poměrně rizikového podniku. Dobrá zpráva je, že o pronájem bytů v Praze je stabilně velký zájem, takže není až tak složité nájemníky sehnat. Na druhou stranu jsou ale na místě obavy, protože nikdy nevíte, na koho narazíte. Existují i takoví nájemníci, kteří jsou třeba i během půl roku schopni byt zničit tak, že je nutná kompletní rekonstrukce. Své potencionální nájemníky si tedy prověřte. I v tomto případě je možné jednat sám, nebo svěřit pronájem do rukou realitních makléřů a i v tomto případě nutno zmínit, že druhá varianta je mnohem jednodušší.

TIP – pokud uvažujete o prodeji či pronájmu, můžete se obrátit pražskou realitní kancelář Home Sweet Home. Nabízí zprostředkování pronájmu a prodeje za skvělých podmínek. Více o činnosti najdete na Homesweethome.cz.

ZDROJ: PR článek firmy homesweethome.cz, s.r.o.

Tagy: byt Družstevní byty Moderní byt Moderní domy nakup prodej pronajem reality
Sdílejte článek

Diskuze