Starý nábytek

Starý nábytek Starý nábytek nemusí být nepotřebný nábytek. Jsou dvě možnosti, co ze starým nábytkem. Pokud je nábytek zachovalý, je starší než 50 let a v dnešní době se již nevyrábí, je považován za starožitnost. Starožitnosti jsou vzácné, a mnozí právě proto takový nábytek vyhledávají. Starý nábytek je většinou vyroben ručně, a když „přežil“ 50 a více let, můžete předpokládat, že vám při správné péči ještě dalších 50 a více let vydrží. Pokud však upřednostníte moderní kousky a doplňky do domácnosti, můžete starý nábytek obnovit a poskytnout mu „nový život“. Jde o různé renovace, čalounění, lakování a malování nábytku nebo výměnu kování apod., které můžete provést sami doma (pokud jste dostatečně kreativní), nebo si můžete dát obnovit nábytek u profesionála. Pro více nápadů a inspirací si přečtěte rady a zkušenosti v našich článcích.
Rekonstrukcí navrátili starému bytu půvab starých časů
Design interiérů

Rekonstrukcí navrátili starému bytu půvab starých časů

I když byt vypadá na první pohled jako v původním stavu, zdání klame. Téměř 50 let se v něm nic neměnilo, v průběhu rekonstrukce proto museli předělat všechny rozvody a povrchy, nevyhnuli se ani bourání příček. To vše završili kabátem ve stylu vintage.

Poctivá chalupa s moderní duší
Chatky

Poctivá chalupa s moderní duší

Ospalá vesnice zdánlivě na konci světa, za níž se asfaltka postupně mění v prašnou cestu a dále v turistickou stezku, kde sníh mívá bílou barvu a také v létě jsou noci příjemně chladivé, kde vás na ulici každý pozdraví... To je to pravé místo na chalupu, v níž po městském shonu najdete klid a načerpáte sílu.

Police ze starých zásuvek
Hand Made

Police ze starých zásuvek

Staré zásuvky můžete využít originálním způsobem. Udělejte si z nich police, které vám budou připomínat hezké chvíle.