betonové stěny
Odvážná rekonstrukce bytu v srdci Bratislavy: Neviditelná vana a interiér z betonu
Nepravidelný půdorys tohoto bytu vyžadoval individuální přístup. Vzniklo tak interiérové řešení, které jakoby vás vzalo na výlet do dějin lidstva. Od pradávné minulosti do budoucnosti, která se stále drží sofistikované jednoduchosti. Za specifickou realizací bytu Skyflat stojí architektonické studio What Architects.
Architektonický skvost se dočkal proměny. Vilu z šedesátých let přizpůsobili potřebám dnešní doby
Belgické město Antverpy má neopakovatelné kouzlo. Kromě toho, že je druhým největším přístavem v Evropě, má výraznou historickou architekturu a je vsazeno do krásného přírodního prostředí. Málokdo však ví, že zalesněná oblast kolem Antverp byla v šedesátých letech místem architektonických experimentů. Vzniklo tu několik zajímavých vil. Jedna z nich se dočkala působivé rekonstrukce z dílny architektů Studia Okami.
V rodinném domě z CLT panelů si rodina užívá poklidného bydlení na hranici lesa
Z některých míst jste v lese prakticky okamžitě. Patří k nim i pozemek nového domu na okraji lesa v Bratislavě. Mírný svah ukrývá část přízemí, poschodí má krásné výhledy na střechy domů, které ukončují hřebeny Malých Karpat, a samozřejmě i na les.
Na svažitém pozemku postavili neobvyklý rodinný dům ve tvaru lichoběžníku. Stavba je z ulice nenápadná a rodina má i dostatek pohodlí
Mladá rodina si vyhlédla velký pozemek na okraji obce Pernek na Slovensku. Leží v přírodním prostředí Malých Karpat, kde byste jen těžko mohli očekávat rovinu. Architekt Ján Studený zužitkoval sklon svažitého terénu tak, aby stavba byla co nejméně nápadná, a přitom měli obyvatelé dostatek pohodlí. Originální dům má nevšední tvar a prosklenou fasádu orientovanou k rovinaté části pozemku.
Jak to vypadá, když si majitelé domu nechají zasklít celou střechu? Nedostatkem přirozeného světla rozhodně netrpí
Architekti reagují na potřebu dostatku přirozeného světla v interiéru různými způsoby. Při rekonstrukcích zvětšením oken, vytvořením střešních světlíků nebo důmyslných světelných studní, při nových realizacích vsazením velkých prosklených ploch směrem do soukromé zahrady. Německý architekt Sigurd Larsen však tuto představu dotáhl do absolutního maxima. Vytvořil skleněný dům.
Centrum bytu co nejvíce otevřeli a dopřáli mu maximum skla a vzdušních prvků
Jak a kde by mohli bydlet ti, kteří si chtějí naplno užívat městský život? Přesně takto a přesně tady. Působivý byt, který jsme navštívili v centru Bratislavy, by však klidně mohl být i součástí kterékoliv světové metropole.
Tři zajímavé tipy, jak vnést omítkou do prostoru trendy vzhled
Omítnuté stěny jsou interiérovou klasikou. Dnešní omítky však vůbec nemusí vypadat klasicky, některé mají dokonce překvapivé vlastnosti. Máme pro vás tři zajímavé tipy, jak vnést omítkou do prostoru trendy vzhled i závan svěžího vzduchu.
Vícegenerační bydlení v rodinné usedlosti na kouzelném místě
Obyvatelé lokality u kanadského městečka Saint-Sauveur se rozhodli spojit životní styl bydlení v přírodním prostředí s vymoženostmi malého regionálního města. Tento projekt navrací hodnoty vícegeneračního bydlení rozčleněného do tří celků, které navzájem spolupracují.
Ukrytý před nechtěnými pohledy: I prosklený dům může chránit soukromí
Trojúhelníkový tvar pozemku, výrazně svažitý terén břehu Vltavy, mnoho vzrostlých ořechů a třešní. Okolo samé zahrady a na protilehlém břehu řeky lesy. Krásné prostředí, ale navrhnout na takovémto pozemku dům určitě není jednoduché.