bytove domy

Dvoupodlažní byt
Rekonstrukce bytu

Manželé si splnili sen odvážnou rekonstrukcí: Z dvou bytů vytvořili jeden, a mají tak dostatek prostoru i pro své děti

Dvoupodlažní byt s rozlohou 171 m2 se šesti pokoji a dvěma koupelnami vznikl spojením dvou samostatných bytových jednotek v rámci čtyřpodlažního rodinného domu. Odvážná rekonstrukce přinesla mladé rodině vytoužený prostor, skvělým bonusem je zahrada v přízemí, kterou si spolu naplno užívají.

Jídelna s černým nábytkem-Byt-Pezinok
Rekonstrukce bytu

Odvážná proměna bytu v historickém domě: Cihlové stěny a betonový strop jsou součástí interiéru

Touha pěkně bydlet povzbudila čtyřčlennou rodinu k zajímavé taktice – navázali s architekty spolupráci ještě dřív, než vlastnili nějakou nemovitost. Z trojice vytipovaných bytů vyšel nejlépe byt na ulici 1. máje v Pezinku s výhledem na Malé Karpaty. Architekti Peter Čurlej, Matej Fekiač a Simona Kolimárová v něm rozpoznali jasný potenciál.

Rekonstruované pobytové zařízení pro seniori Sokolov
Stavební materiály

Senioři by se měli v pobytovém zařízení cítit jako v obýváku

Místo školy teď v Sokolově stojí pobytové zařízení pro seniory. Nízkoenergetická budova, postavená z cihel HELUZ FAMILY 2in1, má kapacitu přes 60 lůžek a disponuje různými režimy odborné péče. Francouzské dveře na každém pokoji zajišťují klientům spojení se světem.

Uzký pozemek s moderním bytovým domem
Návštěvy domů

Malý byt s vlastním dvorem jako ideální startovací bydlení v hlavním městě

Na začátku bylo zadání, které už snad ani nemohlo být komplikovanější. Uzoučký pozemek obklopený z obou stran domy, frekventovaná ulice, prostředí, kde se mísí městské prvky s venkovskými. Navíc domy na této ulici jsou víceméně nesourodé, i když mají několik společných rysů. To byly vstupní údaje k projektu Rezidence Ráztočná od architektů Martina Vojty, Jana Pieše. Jak se s nimi vypořádali?

Bytový projekt Nad Zámkem
Stavební materiály

Moderní bytový projekt Nad Zámkem v památkové zóně Třebíče ctí historii

V těsném sousedství historického centra města Třebíče se nachází ojedinělý bytový projekt Nad Zámkem. Stojí na místě někdejšího hospodářského dvora, z jehož charakteru také vzhledově vychází. Na stavbu moderního objektu s venkovským charakterem byly použity cihly HELUZ. Vnější obvodové zdivo je provedeno z cihel HELUZ FAMILY 50 broušená, která dosahuje vynikajících tepelněizolačních vlastností, nepotřebuje dodatečné zateplení a zařídí optimální vnitřní klima. Mezibytové stěny byly vyzděny z cihel HELUZ AKU 30 pro lepší akustický komfort.

Otevřený obývací pokoj
Design interiérů

Prosvětlený byt s krásnými výhledy

Byt v jedné z nejatraktivnějších částí Brooklynu měl překrásný výhled do rozlehlého Prospect Parku. Jeho dispozice však za moc nestála.

zrekonstruovaný byt
Design interiérů

Netradiční dům v souladu se životním prostředím

Bydlet v domě přímo v Paříži a navíc v souladu se životním prostředím? Návštěva u majitelů čtyřposchoďového, kompletně zrekonstruovaného bytového domku vás přesvědčí, že i to je možné.

Otevřený denní prostor, očištěný od nánosů, které sem vnesli předešlí majitelé, je centrem zrekonstruovaného bytu. Kromě velkorysejší podlažní plochy získal při přestavbě i působivou výšku a odkrytý původní trámový strop. Dalším zajímavým prvkem je vestavěná knihovna, která tvoří hranici mezi denní a noční zónou. Foto Peter Jurkovič
Design interiérů

Dokonalá rekonstrukční očista bytu pro mladý pár. Výsledek je fascinující!

Máte-li byt v domě postaveném z dobrých materiálů, může být nejlepší cestou odstranit vše nepotřebné, nechat vyniknout poctivou konstrukci a přidat jen pár praktických nápadů a filigránských detailů. Rekonstrukce bytu v Trnavě, jejímž autorem je architekt Peter Jurkovič, je přímo ukázkovým důkazem.

Foto: Jiří Ernest
Stavební materiály

Inovativní novinky Ceresit se uplatnily při stavbě bytového domu LakePark residence ve Starých Splavech

Bytový dům LakePark residence ve Starých Splavech byl dokončen na jaře roku 2018 a vznikl na základě synergické spolupráce všech v procesu stavby zúčastněných stran – architekta, developera a dodavatele pod hlavičkou skupiny EBM Group.

FOTO Hager Electro
Design interiérů

Byt s drátěnkou

„Mnoho lidí považuje vypínač za samozřejmost a nevěnuje mu pozornost. Naši klienti bývají překvapeni, když se jejich výběrem začneme zabývat a přemýšlet o něm jako o esteticky hodnotném prvku. Jako součást bydlení je mu ale třeba přisuzovat minimálně stejnou důležitost jako výběru podlahy či zařizovacích předmětů,“ říká architekt Martin Machů z ateliéru ti architekti.