cihlové stěny
Originální a stylové bydlení pro úspěšného mladého muže
V památkově chráněné budově v Kyjevě vznikl velmi zajímavý byt pro mladého, sofistikovaného, svobodného majitele. Dvoupodlažní prostor ještě před jakýmkoliv řešením prošel odborným posouzením stavby. V rámci tohoto procesu odhalili původní zdivo, skryté pod vrstvami omítky, staré dřevěné stropní trámy a šikmé stěny v podkroví. Právě tyto cenné nálezy daly rekonstruovanému bytu charakter.
Majitelé chtěli více průhledů, nálad a květin. Rekonstruovaný byt z roku 1927 vyniká nezvyklými řešeními
Byty z první poloviny minulého století bývají obvykle tmavé, mají chodby a chodbičky, které zbytečně zabírají cenný prostor. Podobný byt s rozlohou sto třináct metrů čtverečních byl předmětem rekonstrukce architektů z ateliéru KILO / HONČ. Zadáním bylo z bytu z roku 1927 vytvořit prostor ušitý na míru mladé rodině, s nezvyklými řešeními vyvolávajícími pocit nekonečna a průzračnosti.
Z jednopokojového bytu se po rekonstrukci stal dvoupokojový. Dominuje mu původní cihlová stěna
Nejdříve to měl být byt k pronájmu. Ale možná to způsobily staré cihlové zdi, tichá ulice a dvůr, možná sousedé nebo dřina spojená s rekonstrukcí... Zkrátka, někdy během přestavby se do tohoto prostoru jeho nový majitel zamiloval. Takže žádní nájemníci ani turisté. Dnes zde bydlí on sám.
Stylová rekonstrukce domu z padesátých let. Někde nové prvky doplňují staré, jinde je drze ignorují
Rekonstruovat domy z období padesátých let dnes není jednoduché. Ve většině případů je nejprve nutno stavby zbavit nánosů desetiletí – různých dostaveb, úprav, rozšíření či nových příček, kterými dům často upravovali mnozí majitelé. Stejný úvod měla i rekonstrukce rodinného domu „u zvonice“ v Bratislavě, kterou řešil architekt Marián Gombarček.
Tři zajímavé tipy, jak vnést omítkou do prostoru trendy vzhled
Omítnuté stěny jsou interiérovou klasikou. Dnešní omítky však vůbec nemusí vypadat klasicky, některé mají dokonce překvapivé vlastnosti. Máme pro vás tři zajímavé tipy, jak vnést omítkou do prostoru trendy vzhled i závan svěžího vzduchu.
Novostavba v Plzni naplno využívá tradiční materiály. Uvnitř dominuje dřevo, zvenčí cihla
Mít ve vlastním domě kancelář, ze které můžete naplno vykonávat svou práci, má mnoho výhod. Nový dvoupodlažní dům v Plzni se sedlovou střechou zahrnuje nejen pohodlný prostor k bydlení, ale též veterinární kliniku. Je umístěna ze strany ulice, protilehlá strana domu je maximálně soukromá – patří otevřenému prostoru kuchyně, jídelny a obývacího pokoje s velkým prosklením a výstupem na terasu v soukromí pozemku.
Rodinný dům s kouzelnou atmosférou ze staré stodoly
Ve městě Giussano v italském regionu Lombardie stála stodola ze začátku 20. století. Nejprve sloužila k čistě hospodářským účelům, později jako řemeslná dílna. Dnes je z ní plnohodnotný rodinný dům s kouzelnou atmosférou a prvky minulosti.
Vstupte do nízkoenergetického domu postaveného z robotických stěn KM BETA
Svůj dům si majitelé vysnili a chtěli ho tak mít co nejrychleji postaven. Proto hledali způsoby, jakými by jejich sen proměnili v realitu. Co majitele přesvědčilo byly robotické stěny od KM BETA. Revoluční technologie, která se svou rychlostí a přesností vymyká běžným standardům.
Dům v souhře s přírodou šetří náklady
Rodinný dům někde v malé vesničce daleko od města je snem mnoha městských lidí. Inspirativní stavba vznikla v okolí španělské Barcelony, kde je většina domů z kamene a cihel. Podstatou každé víkendové stavby by měla být souhra s přírodou a ochrana soukromí, jinak to není ani v tomto případě.
Rekonstrukce bytu s jasným rukopisem architekta: Ze 70letého bytu moderní
Při realizaci rekonstrukcí hraje vždy velkou roli souhra mezi majitelem nemovitosti a architektem. Když musí architekti přizpůsobovat svůj projekt ne zrovna nejvhodnějším přáním pana domácího, výsledek může působit chaoticky. Úplným opakem je zrekonstruovaný byt na Račianské ulici v Bratislavě.