činžovní domy

Krásný byt v činžovním domě aneb jak bydlí Jana Bernášková
Když stojíte před vršovickým činžákem, rozhodně vás nenapadne, že herečka Jana Bernášková bydlí se svým mužem a dvěma dětmi v tak krásném bytě. Je vám samozřejmě jasné, že vás čeká vkusné bydlení, ale když vstoupíte do prostorné haly, kde vás uvítá rozesmátá herečka plná energie, jste více než mile překvapeni.

Kouzelný interiér bytu ve vinohradském činžovním domě
Když jsem vystoupala po kamenném schodišti do jednoho z bytů ve vinohradském činžovním domě z počátku 20. století, vydechla jsem. Samozřejmě mi daly trošku zabrat schody, ale hlavně mě okouzlil interiér, který nenavrhoval architekt, ale módní návrhářka.

Byt v Dejvicích je vydařenou kombinací zdánlivě nesourodých prvků
Byt v Dejvicích, který obývá mladá dáma s vytříbeným vkusem a smyslem pro krásno, je vydařenou kombinací zdánlivě nesourodých prvků. Terezie Tunková, zakladatelka oblíbeného Dyzajn marketu, má svůj byt moc ráda, protože pro ni znamená všechno, co si pod pojmem domov představuje – bezpečí, čistotu, útočiště, kde se člověk cítí dobře.

Veselý a rozmanitý byt v činžovním domě v Holešovicích
V holešovickém bytě nás přivítala drobná maminka s holčičkou v náručí a bylo vidět, že dítě se na cizí příchozí docela těší. Přestože má Žaneta Slámová určitě hodně práce s malou dcerou Josefínkou, našla si čas nás pohostit výborným mrkvovým dortem a domácí limonádou. Bylo to velmi milé, ale u Žanety ne tak překvapivé.

Ze staré prádelny se stal stylový ateliér
Na nejvyšším patře činžovního domu v pražském starém městě se nacházela prádelna. Architekti už po první návštěvě tohoto prostoru věděli, že skrývá poklad. Výsledkem jejich práce a přeměny prádelny na obytný prostor je tento umělecký prostor dýchající historií.

V Dejvicích oblékl první činžovní dům dlouhovousou omítku
Novou pastovitou omítku Activcem můžete od letošního roku obdivovat na jednom z bytových domů v Dejvicích. Ačkoliv dům není plně památkově chráněný, ke konečnému řešení fasády dospěli projektanti ve spolupráci s památkáři. Ti původně požadovali použití břízolitu a dokonce se počítalo s odstraněním původních omítek a s nanášením nových vrstev na kompletně obnažené cihelné zdivo.