dřevěná konstrukce

Casa FRU z ulice
Rekonstrukce domu

Úsporný dům vznikl z ruin. Světla má na rozdávání

Umíte si představit vesničku se sto třiceti registrovanými obyvateli v údolí španělského borového lesa? Touto vesničkou je Frumales v provincii Segovia. Kamenné stavby, citelný dech historie a svahy, které jsou kombinací úrodné zemědělské půdy a lesů, mají silné charizma.

RZ House
Rekonstrukce domu

Fascinující souhra minimalismu s dřevěnými prvky v interiéru

Může se stát, že si dáte udělat projekt na vysněný dům a že to, co architekti naprojektují, vám prostě nesedne. Něco tomu chybí, není to úplně, co jste chtěli. Co uděláte v takovém případě? Většina investorů by hledala jiné architektonické studio, kterému by řekla svou představu. V podobné situaci se ocitl i mladý pár se dvěma malými dětmi v argentinském městě Rio Cuarto.

Exteriér - Skleněný dům v Německu
Návštěvy domů

Jak to vypadá, když si majitelé domu nechají zasklít celou střechu? Nedostatkem přirozeného světla rozhodně netrpí

Architekti reagují na potřebu dostatku přirozeného světla v interiéru různými způsoby. Při rekonstrukcích zvětšením oken, vytvořením střešních světlíků nebo důmyslných světelných studní, při nových realizacích vsazením velkých prosklených ploch směrem do soukromé zahrady. Německý architekt Sigurd Larsen však tuto představu dotáhl do absolutního maxima. Vytvořil skleněný dům.

Bílá chata ve svahu s moderním interiérem
Návštěvy domů

Chata, kterou určitě nepřehlédnete! Celá bílá jako sníh

Už několikrát jsme představili stavby, které navrhl architekt sám pro sebe a pro vlastní rodinu. Jsou to stavby, které mají speciální kouzlo – autor návrhu může naplno uplatnit svou představu o ideálním bydlení a „vyřádit se“ v oblíbených prvcích.

Zrekonstruovaná stáj
Rekonstrukce domu

Nádherné letní sídlo, které bylo kdysi stájí

Proměny hospodářských budov v obytné domy jsou v současnosti velmi populární. Španělští architekti řešili projekt rekonstrukce a rozšíření bývalé stáje v přírodním prostředí. Přestavěli ji na sezónní dům. Podařilo se jim věrně zreprodukovat místní jednoduchý stavební systém, který sestává z kamenných zdí nesoucích sedlovou střechu z dřevěné konstrukce s taškami.

Prosklená část domu
Dřevostavby

Rodinná dřevostavba z udržitelných materiálů a plná světla

Novostavba stojí v kouzelném prostředí fascinující přírody na okraji obce. Díky šikmému umístění na pozemek získal rodinný dům nerušený výhled na jih, kde jsou louky a lesy.

Návštěvy domů

Odvážný moderní dům na stoletých sklepech

„Dům za zdí“ od ateliéru Mjölk architekti je jedním z moderních domů, do jakého se buď ihned zamilujete, nebo mu na chuť zkrátka nepřijdete.

Foto: Bartłomiej Drabik
Návštěvy domů

Díky zelené střeše je tento dům téměř neviditelný!

Hledáte inspiraci na co nejméně viditelný dům, který splývá s přírodou? Pak vás jistě zaujme dům se dvěma zatravněnými střechami. Z některých pohledů je téměř neviditelný, přičemž ve skutečnosti nabízí velký a kvalitní prostor na rodinné bydlení.