dřevěné stropy
Neobvyklý dvojdomek pod Tatrami postavili v nízkoenergetickém standardu. Je skutečně jedinečný!
Nápad spojit dva domy do jednoho tu byl už dávno. Avšak způsob, jakým to provedli sourozenci architekti Gabriela Kossuthová-Rezníková a Martin Rezník, je jedinečný a určitě inspirativní. Dvojice hmot na sebe navazuje jako dvě části skládačky. Jedna má půdorys ve tvaru písmene „U“ a druhá „L“. Ačkoliv jsou spojeny, každý dům má vlastní soukromí ohraničené rameny domu a příjemnou terasu.
Malý a tmavý byt překvapil skrytým potenciálem a po rekonstrukci si mladý pár bydlení v něm nemůže vynachválit
Od tmavého bytu s malou podlahovou plochou v přízemí starého domu byste zřejmě moc nečekali. Byt na známé bratislavské ulici po úpravách architektů z ateliéru GRAU překvapuje. Odhalili skrytý potenciál prostoru, kterému už téměř nikdo nedával velkou šanci, a vzniklo příjemné bydlení pro dva mladé lidi – Barboru a Marka.
Víkendový byt, který nahradil chatu. Najdete v něm i krb se zeleným keramickým obkladem
Česká architektka Markéta Bromová dostala zadání navrhnout interiér bytu v Jizerských horách. Nachází se v přízemí novostavby, díky čemuž je nejen vizuálně, ale i přímo fyzicky propojený s okolní krajinou. Hlavní koncept návrhu tvoří dva opačné a doplňující se principy: na jedné straně stojí nadčasovost a odolnost materiálů, na straně druhé historický charakter místních chalup.
Nezvyklý rodinný dům u starého mlýna oživil zmizelou historickou stopu známé dominanty
Starý větrný mlýn na okraji obce Zbyslavice, nedaleko Ostravy, je známou dominantou. Tento historický objekt byl dlouhodobě rekonstruován a patřila k němu nefunkční novodobá přístavba. Investor přišel s požadavkem tuto přístavbu oživit, ponechat z ní sklep a přistavit obytnou stavbu – rodinný dům. Měl podpořit nevšední krásu lokality a oživit už zmizelou historickou stopu. Tou byla původní budova, která kdysi dávno k mlýnu patřila a bydleli v ní majitelé mlýna.
Farmářský dům jako definice harmonického designu
„Pět různých jednotlivců. Čtyři různé styly. Jedna velká šťastná rodina. Tento dům je definicí harmonického designu,“ tak charakterizují svůj projekt v severním Izraeli architekti Sara and Nirit Frenkel. Úžasný farmářský dům s rozlohou šest set metrů čtverečních, charakteristický kombinací kamene, dřeva, bílých omítek a krásného exteriéru, přináší zajímavou směs stylů, navzdory tomu působí celistvě a příjemně.
Novostavba je poctou cihlám. Vypadá jako starý anglický dům
Cihlový dům v londýnské čtvrti Southwark působí jako dokonalá přehlídka různých stylů spojování cihel. Bez nadsázky je „výkladní skříní“ tohoto velmi všestranného stavebního materiálu. Novostavbu navrhl architektonický ateliér Satish Jassal Architects. Má tři podlaží, včetně suterénu. Z ulice působí jako dvoupodlažní, při pohledu od zahrady se ukáže, že je tříposchodový.
Hlavní slovo v malém bytě dostaly původní trámy a linie
Podkrovní byt v historické části Vilniusu dostal druhý život. Interiér v domě z 19. století proměnily designérky v moderní bydlení s velkým charismatem. Jak se vám líbí tento styl s prvky minulosti?
Piešťanská vila s pohnutým osudem: Jak dostala po obnově šanci na nový život
Piešťanská Villa Kovács byla dílem a domovem významných piešťanských stavebních podnikatelů Josefa Berty a Alfréda Kovácse.