Jak postavit dům

I vy si toužíte postavit dům svépomocí a uvažujete, jak na to? Poradíme vám! Pokud si kladete otázku „Jak postavit dům?“, odpovědi najdete v našich článcích. Náš portál o bydlení – HOME – se zabývá všemi otázkami souvisejícími se stavbou domu a bydlením v domech i bytech. Jak postavit dům, zrekonstruovat starou stavbu nebo jen dekorační obnovit interiér podle nejnovějších trendů, jaké jsou novinky, nejkvalitnější materiál na stavbu domu nebo ekologická řešení bydlení – toto vše a mnohem více najdete v našich článcích.

Z jižní a západní strany dům obklopuje příjemná chráněná terasa, sousedící s bazénem.
Návštěvy domů

Manželé věřili klasickým materiálem, dům si dali postavit z pálené cihly

Cihlové konstrukce svou odolnost vůči zubu času dnes už nemusejí dokazovat. I proto se stále těší velké oblibě. Díky svým přirozeným vlastnostem se dobře přizpůsobují současným požadavkům na estetiku a příjemné prostředí v interiéru, a v neposlední řadě i na energetickou úspornost.

NED a pasivní domy

Z čeho postavit zděný nízkoenergetický dům? Nabízíme přehled materiálů

Pokud se rozhodnete pro stavbu zděného domu, na výběr máte ze širokého spektra materiálů. Pojďte se spolu s námi podívat, co trh aktuálně nabízí v segmentu pálených keramických a pórobetonových tvárnic či vápenopískových cihel.

Rozvržení oken na fasádě a celkově kompaktní tvar domu napovídá, že zde se přistupovalo k návrhu s ohledem na tepelné ztráty.
NED a pasivní domy

Pasívní dům v Kravařích postavili z velké míry svépomoci

Dům jednoduchý svým tvarem, ale do detailu propracovaný – taková je stavba ve slezských Kravařích. Nebo jak se říká v nejmenované reklamě – to nejlepší se skrývá uvnitř.

Stavební materiály

Z čeho stavět rodinný dům?

Pokud se rozhodnete stavět dům, jednou ze základních otázek kromě místa, velikosti a dispozic je také materiál, z něhož bude postaven. Zděné domy jsou u nás oproti dřevostavbám neustále v převaze, ovšem už dávno neplatí, […]

Rekonstrukce domu

Jakou konstrukci pro váš dům

Postav dům, zasaď strom! Ale z čeho? Jak se zorientovat v záplavě možností? Abychom vám trochu pomohli, nabízíme krátký kaleidoskop moderních stavebních konstrukcí pro rodinné domy se zřetelem k předpokládané době výstavby.