jednopodlažní domy

Mladá rodina snila o domku bez technologií uprostřed krásné přírody. Své útočiště nakonec našla v chalupě v Orlických horách
Jak si představujete místo pro absolutní odpočinek od rušného každodenního života a moderních technologií? Architekti z ateliéru Molo architekti nedávno realizovali podobný sen mladé rodiny. Výsledkem je „pařezová chaloupka“, která poskytuje dokonalou relaxaci od umělých materiálů i uspěchané, věčně vystresované společnosti.

Menší dům stojí méně peněz, ale když spojíte dva k sobě, ušetříte ještě více! Toto je jednopodlažní dvojdům, kterému nic nechybí
Ekonomická stránka výstavby nás často přinutí slevovat ze svých snů. Výborným způsobem, jak můžeme ušetřit nejen na stavbě samotné, ale i při nákladech za dopravu a nákupu materiálů díky množstevním slevám, je dvojdům. Dvojdomy byly hitem socialismu, opět se však vracejí jako dostupnější řešení vlastního bydlení. Spojené domy, které navrhl architekt Jakub Chochola v Praze, nemají nic navíc, ale ani jim nic nechybí.

Dokonalé využití terénu! Z domu ve svahu udělali oázu klidu
Už jsme zveřejnili více zajímavých projektů, které pracovaly se svažitým pozemkem, tento si nás však získal nejen dokonalou souhrou s parcelou, ale i atmosférou, kterou se podařilo autorům projektu z ateliéru PLATFORMA ARCHITEKTI vytvořit.

V malém rodinném domě vytvořili soukromí i tam, kde to bylo téměř nemožné
Nevelký bílý domek v Rajci na první pohled zaujme rozdílnou výškou střechy nad jednotlivými částmi. Zatímco většina střechy je šikmá, v jedné zóně šikmina přechází do podoby sedlové střechy. Díky této jedinečnosti vznikly zajímavé prostory v interiéru, především galerie nad obývacím pokojem. Díky lanové síti jsou obě podlaží propojena i vizuálně.

Dřevostavba na klíč, která popírá mýty o stavbách ze dřeva
Navzdory moderním technologiím ještě i dnes existují mýty o stavbách ze dřeva. Ani majitelé pozemku v obci Klokočná u Prahy nebyli zpočátku dřevostavbě příliš nakloněni. Představovali si, že v domě ze dřeva je příliš teplo nebo naopak zima, že může lehce shořet, poškodí ji hmyz či houby. Navzdory tomu jsou dnes hrdými majiteli „Domu se žlutými okny“, který byl postaven na klíč z masivních dřevěných panelů.

Levný a odolný jednopodlažní dům pro čtyřčlennou rodinu
Ořechový háj je bezpochyby krásné místo na bydlení. Když se podaří navrhnout a realizovat dům vhodný do tohoto prostředí, potom je to úspěch na druhou.

Jak na rohovém pozemku postavit dům, aby zůstalo zachováno soukromí majitelů
Vytvořit dostatek soukromí na rohovém pozemku není nejsnazší zadání. Architekti Filip Marčák, Andrej Olah a Matej Kurajda našli zajímavé řešení, které nejenže poskytuje dostatek soukromí, ale vytváří různé funkční zóny – vnější i vnitřní.

Dům v Lanškrouně pomalu srůstá se zahradou a mění se v krásnou obytnou krajinu
Ve vilové čtvrti v českém městě Lanškrouně kdysi stál řadový dvoupodlažní dům. Dnes ho tam už nenajdete, protože místo něj zde stojí originální atriová jednopodlažní stavba. Novostavba vznikla v ateliéru Martin Neruda Architektura a poznáte ji hned podle průsvitných hmot garáže a zahradního skladu. Fungují též jako ochrana soukromí, protože oddělují dům od ulice.

Jednopodlažní dům z nepravidelných celků s dostatkem prostoru pro děti i rodinné přátele
Domy, které vzniknou spojením několika různých hmot, jsou nejen zajímavé, ale poskytují mnohé výhody. Vytvářejí členitý obytný prostor, různá interiérová i exteriérová zákoutí a vždy se najde místo chráněné před sluncem i větrem, což oceníte především v horkém létě. Zajímavý dům z nepravidelných celků vznikl na norském ostrově Tromøy s borovicovými lesy, skalnatými plážemi a divokými břehy.

Po rekonstrukci chaty se mladá rodina těší z trvalého bydlení nedaleko Prahy
Mnoho mladých lidí dnes uvažuje nad bydlením jiným způsobem než kdysi. Už nebaží po velkých domech či bytech v luxusních čtvrtích velkých měst. Stále více z nás hledá únik před ruchem a stresem v klidu přírody.