jednopodlažní dům
Nenechejte se zmást obyčejným vzhledem! Jednoduchý bungalov v Dobříši ukrývá ohromující interiér
V dynamicky se rozvíjející čtvrti Průmyslová zóna ve městě Dobříši vznikl jedinečný rodinný dům, který kombinuje jednoduchost s maximální funkčností. V roce 2021 se investor obrátil na 0,5 Studio a firmu Chytrý dům s požadavkem na návrh rodinného domu s důrazem na racionálnost a industriální styl, který by odrážel charakter okolí. Jeho přání byla jasná: navrhnout jednoduchý dřevěný bungalov 4 + kk, který by vyhovoval jemu a jeho rodině.
Rodina se s radostí přestěhovala z velkého domu ve městě do malé dřevostavby v ovocném sadu
Nový dům jako životní změna. U většiny projektů rodinných domů je důležitá obytná plocha. V případě dřevostavby u Pardubic bylo na prvním místě soužití s ovocným sadem.
Bydlí pohodlně v malé dřevostavbě uprostřed sadu a nespotřebovávají téměř žádné energie
U většiny projektů nových rodinných domů je důležitá obytná plocha, často je podstatnější než prostředí. V případě novostavby v obci u Pardubic bylo na prvním místě soužití s ovocným sadem. Investoři si přáli tak malý dům, jak jen to bylo možné.
Ideální dům pro starší pár s odrostlými dětmi
Pár s odrostlými dětmi uvažoval o návratu do města Příbram navzdory tomu, že pracovní povinnosti je odvedly do Prahy. Vyhlídli si pozemek na okraji zahrádkářské kolonie. Dnes na něm stojí malá moderní stavba, trochu extravagantní, avšak nerušivá, která šikmou střechou kopíruje geometrii svahu. Protože děti už odrostly, nebylo třeba velkého domu. Stačily čtyři zdi – dvě téměř plné a dvě naopak téměř prosklené – a pár linií. I když je výsledná stavba minimalistická, má silný charakter.
Mladá rodina snila o domku bez technologií uprostřed krásné přírody. Své útočiště nakonec našla v chalupě v Orlických horách
Jak si představujete místo pro absolutní odpočinek od rušného každodenního života a moderních technologií? Architekti z ateliéru Molo architekti nedávno realizovali podobný sen mladé rodiny. Výsledkem je „pařezová chaloupka“, která poskytuje dokonalou relaxaci od umělých materiálů i uspěchané, věčně vystresované společnosti.
Menší dům stojí méně peněz, ale když spojíte dva k sobě, ušetříte ještě více! Toto je jednopodlažní dvojdům, kterému nic nechybí
Ekonomická stránka výstavby nás často přinutí slevovat ze svých snů. Výborným způsobem, jak můžeme ušetřit nejen na stavbě samotné, ale i při nákladech za dopravu a nákupu materiálů díky množstevním slevám, je dvojdům. Dvojdomy byly hitem socialismu, opět se však vracejí jako dostupnější řešení vlastního bydlení. Spojené domy, které navrhl architekt Jakub Chochola v Praze, nemají nic navíc, ale ani jim nic nechybí.
Dokonalé využití terénu! Z domu ve svahu udělali oázu klidu
Už jsme zveřejnili více zajímavých projektů, které pracovaly se svažitým pozemkem, tento si nás však získal nejen dokonalou souhrou s parcelou, ale i atmosférou, kterou se podařilo autorům projektu z ateliéru PLATFORMA ARCHITEKTI vytvořit.
V malém rodinném domě vytvořili soukromí i tam, kde to bylo téměř nemožné
Nevelký bílý domek v Rajci na první pohled zaujme rozdílnou výškou střechy nad jednotlivými částmi. Zatímco většina střechy je šikmá, v jedné zóně šikmina přechází do podoby sedlové střechy. Díky této jedinečnosti vznikly zajímavé prostory v interiéru, především galerie nad obývacím pokojem. Díky lanové síti jsou obě podlaží propojena i vizuálně.
Nezvyklý rodinný dům u starého mlýna oživil zmizelou historickou stopu známé dominanty
Starý větrný mlýn na okraji obce Zbyslavice, nedaleko Ostravy, je známou dominantou. Tento historický objekt byl dlouhodobě rekonstruován a patřila k němu nefunkční novodobá přístavba. Investor přišel s požadavkem tuto přístavbu oživit, ponechat z ní sklep a přistavit obytnou stavbu – rodinný dům. Měl podpořit nevšední krásu lokality a oživit už zmizelou historickou stopu. Tou byla původní budova, která kdysi dávno k mlýnu patřila a bydleli v ní majitelé mlýna.
Jak zachovat soukromí navzdory blízkosti sousedů? Jednoduchý dům zachovává kvalitu života uvnitř i ve venkovních prostorách
Jednoduchá architektura jednopodlažního domu v kanadském Gatineau vznikla z prefabrikovaných stěn. Modelový dům zkoumá bydlení jako hru objemů, která vyvažuje otevřenost a intimitu. V rámci čtyř hmot přináší dům bohaté výhledy, světlé prostory a zachovává kvalitu života uvnitř i ve venkovních prostorách. A to navzdory blízkosti sousedů.