Otevřená dispozice
Neobvyklý rodinný dům tvoří vícero pospojovaných hmot se sedlovými střechami. Z každé místnosti je fascinující výhled
Svahovitý pozemek se při stavbě domu často považuje za negativum. Znamená totiž komplikace a investice navíc — ať už na vyrovnání terénu, nebo náročnější základy. Ale bydlení na svahu může mít i mnoho pozitiv. Samozřejmě pokud návrh domu vezmou do rukou šikovní architekti.
Slovenský ateliér realizoval v Mexiku působivou vilu s nádhernou karibskou zahradou
Husté lesy nedaleko města Tulum na poloostrově Yucatan už jen z fotografií navozují pocit relaxace. Část přirozeného místního porostu proniká i na pozemek. Vilu na tomto místě realizoval bratislavský ateliér NOIZ.SK.
Dokonalé využití terénu! Z domu ve svahu udělali oázu klidu
Už jsme zveřejnili více zajímavých projektů, které pracovaly se svažitým pozemkem, tento si nás však získal nejen dokonalou souhrou s parcelou, ale i atmosférou, kterou se podařilo autorům projektu z ateliéru PLATFORMA ARCHITEKTI vytvořit.
Jak předělat dvoupokojový byt na třípokojový se samostatnou kanceláří
Na začátku byl byt s rozlohou sedmdesát metrů čtverečních ve čtvrtém poschodí poválečného obytného bloku v Berlíně. Měl dvě ložnice, uzavřenou kuchyň a malý obývací pokoj. Kromě toho chodby a různá zákoutí, která zbytečně pohlcovala přibližně patnáct metrů čtverečních. Majitelé si přáli proměnit tento dvoupokojový byt v třípokojový se samostatnou kanceláří. Myslíte, že je to nereálné?
V malé vesnici pod horou Říp si zrekonstruovali starou usedlost
Bydlení ve velkoměstech má nesporné výhody, především pro mladé lidi. Když vedle toho vlastníte chalupu na venkově, kam můžete odjíždět na víkendy, máte navrch. Majitelům domu v malé vesnici pod horou Říp, kteří přes týden bydleli v Praze, víkendová lokalita tak přirostla k srdci, že se rozhodli odejít z hlavního města a přestěhovat se na venkov natrvalo. Aby to mohli udělat, bylo nutné starou stavbu zrekonstruovat.
Z nepraktického prostoru po rekonstrukci vzniklo příjemné místo, které přináší nový pohled na bydlení
Klasický třípokojový byt z padesátých let v rušném centru Starého Města podstoupil proměnu, po jaké byste ho nepoznali.
Podkrovní byt bez jakýchkoliv příček, dveří a stereotypů
Představujeme vám podkrovní byt s nevelkou plochou šedesáti čtyř metrů čtverečních, který autoři proměnili v místo plné šarmu, skla, světelných odrazů a zrcadlení. Netradičních řešení je tu hned několik.