prosvětlení interiéru
Připadáte si jako v kobce? Prosvětlete interiér s chytrými tipy
Prosvětlení interiérů je dnes velmi častým důvodem rekonstrukce. Jak však rozjasnit místnost, když neplánujete nákladnou změnu dispozice, bourání příček či výměnu oken za větší? Dobrá zpráva je, že řešení existuje i v tomto případě!
Jak rekonstruovat dům ze sedmdesátých let, aby vyhovoval dnešním potřebám?
Domy i byty stárnou. Dispozice, které kdysi majitelům plně vyhovovaly, jsou dnes už nepraktické a obvykle i tmavé. Výjimkou není ani dům v Liptovských Sliačích, který potřeboval změnu. Manželský pár, který zde bydlí, cítil, že už nadešel čas – menší tmavé prostory a vyčleněné schodiště nahradila otevřená světlá dispozice. Upravili i přízemí.
Čeho dosáhli tím, že některé stěny panelákového bytu nahradili tvárnicemi ze sklobetonu?
Mladý pár několik let bydlel v pronajatém bytě na pražském sídlišti Ďáblice. Byt i lokalita se jim tak zalíbily, že si koupili totožný v sousedním paneláku. Avšak před nastěhováním chtěli byt upravit a rekonstruovat, aby plně vyhovoval jejich představám. Po menším výběrovém řízení oslovili architekty ze studia Papundekl.
Psychické pohodě pomáhá denní světlo a čerstvý vzduch
Kam nemůže slunce, tam musí lékař. Tohle moudro našich předků platí v dnešní uspěchané době ještě více. Denní světlo, čerstvý vzduch i pravidelný pohyb v přírodě pomáhají lepší náladě i našemu psychickému zdraví. Přes řadu negativních vlivů posledních let se obyvatelé České republiky stále cítí duševně fit.
Chátrající stavbu zbavili věčné vlhkosti a přivedli do ní více světla. Léčivý řez domem vykouzlil ze starého mlýna krásné bydlení!
Mlýn poznamenaný věkem. Roky bez péče, vlhkost a nevhodná dispozice – to byl objekt, který si přáli jeho majitelé proměnit v „nevšední, a přitom neokázalé“ bydlení. Na první pohled nerealizovatelné zadání se podařilo s velkým šarmem a citem pro historii proměnit ve skutečnost architektům Jánu Stempelovi a Janu Jakubu Tesařovi.
Dům pro rodinu se dvěma dětmi nemá jediné tmavé místo, prostorná okna jsou všude, kam se podíváte
Hledáte způsob, jak dostat do interiéru v rámci rekonstrukce co nejvíce přirozeného světla a zeleně z okolní zahrady? Potom se můžete inspirovat projektem, který realizovali izraelští architekti.
Stylová rekonstrukce domu z padesátých let. Někde nové prvky doplňují staré, jinde je drze ignorují
Rekonstruovat domy z období padesátých let dnes není jednoduché. Ve většině případů je nejprve nutno stavby zbavit nánosů desetiletí – různých dostaveb, úprav, rozšíření či nových příček, kterými dům často upravovali mnozí majitelé. Stejný úvod měla i rekonstrukce rodinného domu „u zvonice“ v Bratislavě, kterou řešil architekt Marián Gombarček.
Českou cenu za architekturu 2022 si odnáší Dům na Kozině. Při rekonstrukci odstranili všechny nánosy desetiletí a vznikl dům s neopakovatelnou atmosférou
Historická část malého českého města Trhové Sviny skrývá více zajímavých staveb, avšak mnohé z nich jsou ve špatném stavu. Architekti Barbora Weinzettlová a Jiří Weinzettl spojili dvě z nich do jednoho nového domova. Při rekonstrukci odstranili všechny nánosy desetiletí, odhalili jejich podstatu a čistě, s ohleduplností a úctou k historii je obnovili. Kromě silné atmosféry, kterou dům po rekonstrukci má, nás zaujalo důmyslné řešení prosvětlení interiéru.
Moderní dřevostavba v pasivním standardu navzdory dvěma podlažím neprovokuje
Poslední roky nám ukazují, že dřevostavba nemusí vypadat jen tradičně, ale může vypadat úplně jinak – moderně, může poskytovat mnoho prostoru pro pohodlné bydlení, a přitom být stále v souladu s přírodou. Společnost 3AE realizovala na jihu Prahy – v městská části Zbraslav – stavbu, kterou navrhl architekt Lukáš Pejsar. Je v pasivním standardu.
Slunečný byt, ve kterém se mísí kalifornská bezstarostnost a francouzská nonšalance
Narodila se v Mnichově, jistý čas žila v Los Angeles, až nakonec zakotvila v Paříži, která jí učarovala. Bavorská influencerka Mirjam Flatau tu vlastní slunečný byt, ve kterém se mísí kalifornská bezstarostnost a francouzská nonšalance.