Řadové domy

Řadové domy, tzv. řadovky, jsou stavby, které poskytují lidem možnost bydlení v rodinném domě, avšak mají menší rozlohou a malou nebo žádnou zahrádku. Řadové domy jsou většinou dvou- až troj- podlažní, jsou postaveny vedle sebe v jedné řadě – z čehož vyplývá i jejich název, a jsou spojeny nosnými stěnami. Jsou energeticky úspornější, ale neposkytují tolik soukromí na pozemku jako samostatné rodinné domy. Častokrát je cena takových domů nižší než samostatného rodinného domu, a proto se pro koupi řadového domu rozhodne nejeden pár či mladá rodinka. Pokud vás zajímá více o řadových domech a o takovém bydlení, přečtěte si naše články a inspirujte se.

Třípokojová řadová zástavba ze třicátých let minulého století po rekonstrukci
Návštěvy domů

Šikovná dvojice proměnila starší fádní dům na mimořádně pozitivní domov

Dům vypadal jako muzeum. Nic se v něm nezměnilo, od doby, kdy byl postaven. Prastaré koberce a tapety, přízemí bez koupelny, maličká kuchyně s rozlohou sotva čtyři metry čtvereční... Cíl byl jasný: Přenést jej do 21. století.

V zadní části zahradního domku nechybí sauna.
Návštěvy domů

Typizovaný rodinný dům nedaleko Prostějova, který vás překvapí svou jedinečností

I typizovaný rodinný dům v řadové zástavbě může díky šikovnému týmu architektů získat jedinečný rukopis, a to nejen v interiéru, ale i v exteriéru. Důkazem je rodinný dům nedaleko Prostějova.