starožitný nábytek
Starý nábytek nemusí být nepotřebný nábytek. Jsou dvě možnosti, co ze starým nábytkem. Pokud je nábytek zachovalý, je starší než 50 let a v dnešní době se již nevyrábí, je považován za starožitnost. Starožitnosti jsou vzácné, a mnozí právě proto takový nábytek vyhledávají. Starožitný nábytek je většinou vyroben ručně, a když „přežil“ 50 a více let, můžete předpokládat, že vám při správné péči ještě dalších 50 a více let vydrží. Pokud však upřednostníte moderní kousky a doplňky do domácnosti, můžete starý nábytek obnovit a poskytnout mu „nový život“. Jde o různé renovace, čalounění, lakování a malování nábytku nebo výměnu kování apod., které můžete provést sami doma (pokud jste dostatečně kreativní), nebo si můžete dát obnovit nábytek u profesionála. Pro více nápadů a inspirací si přečtěte rady a zkušenosti v našich článcích.
Nedostatek soukromí? Opak je pravdou! Nuselský byt uchvátí svou příjemnou energií a hravostí
Nuselský byt, který obývá rodina s jedním synem, uchvátí na první pohled svou příjemnou energií a hravostí. Otevřený obývací prostor spojený s kuchyní zabírá sám o sobě 50 z celkových 71 m² plochy a spolu s kuchyní celou délku bytu. Možná vás napadne, že zde nemohou mít majitelé dostatek soukromí, ale opak je pravdou.
Zrekonstruovaný byt v pivovaru: laminát nahradili pravým dubem, atmosféru dotváří zděděný nábytek
Byt pro mladou rodinu na Bernolákově ulici v Bratislavě už na první pohled vyniká mezi moderními minimalistickými interiéry, na které jsme dnes zvyklí. Příběh jeho rekonstrukce vyplynul z několika jedinečných faktorů.
Jak vypadá historický byt v centru Prahy, když si ho zařídí hudebníci se zájmem o design?
Když vcházíme s fotografem do tohoto bytu, překvapuje nás ticho, a to hned ze dvou důvodů. Tím prvním je to, že byt se nachází v samotném centru Prahy, tramvaje a množství lidí tak mají domácí přímo pod okny. Tím druhým je to, že těmito domácími jsou hudebníci srdcem i duší – Marek Vrabec, hudební ředitel festivalu Prague Sounds, a jeho partnerka Kateřina Chroboková, známá varhanistka vystupující pod jménem Katta.
Mnoho dřiny, potu i investic. Chalupa v Lužických horách dostala druhou šanci a získala osobitou atmosféru
Když na podzim roku 2018 stáli Kateřina a Radek před starým domem v Lužických horách a zvažovali první kroky, neviděli jen ošuntělou stavbu. Viděli i nádhernou krajinu, skrytý potenciál a svůj velký sen. Čekalo je však mnoho dřiny, potu i vložených investic a uběhlo mnoho času, než se jejich sny začaly plnit. Dnes už vědí, že se vydali správnou cestou.
Přírodně laděné bydlení, které je ztělesněním skandinávské estetiky a životního stylu
Pokud někdy rádi trávíte čas na Instagramu, určitě máte svoje oblíbené profily. Takové, na kterých vás uchvátí každá fotografie, a ukládáte si je jako inspiraci pro svoje vlastní bydlení. Tak nějak jsme narazili i na mladou dánskou instagramerku Cecilii. Fotografie jejího harmonického, přírodně laděného bydlení jsou ztělesněním skandinávské estetiky a životního stylu, vyzdvihujícího pohodu a nacházejícího krásu v jednoduchých věcech.
Zasloužený důchod si užívají v zrekonstruovaném domě, který byl kdysi zájezdní hostinec
Dům Wendy a Johna byl kdysi zájezdním hostincem, který rádi na své cestě navštěvovali kolemjdoucí pocestní. I v současnosti je dům místem, který vás přivítá s otevřenou náručí a nabídne množství zajímavých vintage předmětů a zahradu plnou květů.
Přesto, že byt ještě voní novotou, o hřejivý domácký vzhled se postaraly správně vybrané dřevěné prvky
Hledali starý byt s příběhem, byt, který by si zachoval své kouzlo i po rekonstrukci. Dnes bydlí v novostavbě.
Stoletý dům okouzlil majitele na první pohled. Postupně dávali chladné smutné stavbě duši a udělali z ní útulný domov
Starý opuštěný a tak trochu smutný dům jako by léta čekal na okamžik, kdy jej konečně objeví ti praví majitelé. Naštěstí, stalo se.
Překrásný dům, který je oslavou vzorů a barev
Když stála Geri Alessiová tváří v tvář fádní novostavbě, nebyla si jistá, odkud začít. „Vždy jsem bydlela ve starších domech, kde většinou lze najít nějaké existující prvky nebo styly, se kterými lze pracovat,“ říká. „Vnést duši do úplně nového domu je mnohem těžší. Za ta léta, co zde bydlíme, jsem jenom obývací pokoj předělala pětkrát!“
V bytě kombinovali minimalismus s klasikou. Výsledek je překvapivě čistý a příjemný
Ruským architektům se podařilo zrekonstruovat byt v centru Petrohradu s obrovskou dávkou šarmu, čistoty a vzdušnosti. Základem je kombinace tmavé dřevěné podlahy, bílých stěn a závěsů s šedými a černými prvky. Speciální atmosféru dotvářejí měděné detaily – úchytky, svítidla, dřez, baterie, vana – a sklo a historický nábytek.