venkovský dům
Domeček jako u babičky. Postavili dům a zařídili ho ve venkovském stylu
Jak to vypadá, když se zamilujete do venkovského stylu? Manželé Ondrusovi si pořídili pozemek v Leopoldově. Postavili na něm dům, který paní domácí Danka ladila do venkovského stylu. Hodně věcí si řešili svépomocí.
Rekonstrukce stoletého statku na Vysočině: Kachlová kamna s vyhřívanou lavicí nesměla chybět
Manželé s odrostlými dětmi toužili prožít další etapu života na klidném místě na venkově. Při hledání pohodlného domova, respektive pozemku v lůně přírody, narazili na opuštěnou zemědělskou usedlost z roku 1922. Měla všechno podstatné – velkou zahradu, výhledy do okolní krajiny a klid. Avšak samotný statek nebyl v dobrém stavu. Jak vypadá dnes?
Prosklený dům: Místo, kde můžete pozorovat magický západ slunce
Dům pro rodinu s malými dětmi vyžadoval promyšlené řešení. Tato stavba je zářným příkladem toho, jak můžete mít i v blízkosti sousedů dostatek soukromí a požitek z okolní přírody. Samozřejmě nechybí ani společenská místa a mnoho přirozeného světla.
Dům v olivovém háji, kde každý najde svůj klid
Umíte si představit prázdninový dům uprostřed rozsáhlých zahrad a sadů? Absolutní klid, krásné výhledy – prostě příjemné bydlení! Samozřejmě záleží na tom, kolik si můžete dovolit investovat a jak dokáží splnit vaše přání architekti.
Vysněný venkovský dům sladil rodinu a práci
Sny o bydlení mají různé podoby. I architekti sní. Marek a Monika věděli, jak chtějí bydlet. Chtěli svůj sen zrealizovat, ale stejně jako nearchitekti se báli, že nakonec stráví nejvíce času v práci, ne doma. Tak si tedy navrhli dům, který to nedovolí...
Dům u lesa spojuje dva venkovské domy do jednoho: jeden má fasádu ze dřeva, druhý kamennou
Na začátku každého nového bydlení je představa, kterou může do jisté míry upravit výběr pozemku. Když se architektům podaří skloubit vlastní zkušenosti a nápady s představami investorů, výsledkem je vydařený projekt a spokojenost na obou stranách. Tak jako v případě „Domu u lesa“ od architekta Lukáše Janouta. Cesta do finále však nebyla úplně přímočará.
Moderní venkovská usedlost pro mladou rodinu, s nádherným okolím a dostatkem prostoru i pro zábavu
Venkovská usedlost Briarcliff stojí na velké parcele v obci Franklin v americkém Michiganu. Architekti z ateliéru Iannuzzi Studio se při jejím navrhovaní inspirovali klasickou formou lokálních venkovských usedlostí, které zahrnují více samostatných staveb se sedlovou střechou. Ačkoliv forma sídla navazuje na historický kontext, může se pochlubit moderními stavebními technikami, inovativními detaily a hravým interiérem.
Kouzelný domeček se sadem na okraji Břeclavi
Četli jste knihu Tajná zahrada? Je o holčičce, která promění ošklivou, zanedbanou zahradu v malý kouzelný kousek zeleného ráje. Přesně to se podařilo i Petře, majitelce neméně okouzlujícího domku na Moravě.
Drsný vzhled rodinného domu v Moravském Krumlově zjemnilo dřevo i působivá zahrada s venkovským charakterem
Sympatický rodinný dům pro mladou rodinu v Moravském Krumlově vzešel z podoby stavby, která na místě stála kdysi. I když architekt Radek Pasterný použil základní tvar a sedlovou střechu, jaké měl původní dům, novostavbě dal radikální, přísné tvary a provokativní kontrasty.
Proměna domu, který se měl původně zbourat: někdy stačí málo a funkčnost prostoru se změní k nepoznání!
Na začátku byl typický rodinný dům čtvercového půdorysu z šedesátých let, jakých je v našich obcích nemálo. Stojí ve Veľkých Úľanech a jeho rekonstrukce je svým způsobem raritou. Proč? Protože v tomto případě by bylo jednodušším řešením starý dům zbourat a na jeho místě postavit nový. Kvůli silnému vztahu investora k místu a původní stavbě architekti přistoupili přece jen k rekonstrukci.