vestavěný nábytek
Zrekonstruovaný byt v pivovaru: laminát nahradili pravým dubem, atmosféru dotváří zděděný nábytek
Byt pro mladou rodinu na Bernolákově ulici v Bratislavě už na první pohled vyniká mezi moderními minimalistickými interiéry, na které jsme dnes zvyklí. Příběh jeho rekonstrukce vyplynul z několika jedinečných faktorů.
Byt, který se přizpůsobí jakékoliv změně: kouzelná kuchyň a hrací koutky pro děti
České studio No Architects nedávno představilo zajímavý interiér prostorného bytu v pražské novostavbě, který může být i pro vás zdrojem mnoha inspirací, bez ohledu na to, zda váš byt je malý, nebo velký, starý, nebo nový. Celý interiér protkávají svěží barevné akcenty ve žluté, modré a červené. Vestavěný, na míru navržený nábytek je hravý a multifunkční, a to nejen ten v dětských pokojích.
Jak rekonstruovat dům ze sedmdesátých let, aby vyhovoval dnešním potřebám?
Domy i byty stárnou. Dispozice, které kdysi majitelům plně vyhovovaly, jsou dnes už nepraktické a obvykle i tmavé. Výjimkou není ani dům v Liptovských Sliačích, který potřeboval změnu. Manželský pár, který zde bydlí, cítil, že už nadešel čas – menší tmavé prostory a vyčleněné schodiště nahradila otevřená světlá dispozice. Upravili i přízemí.
Čeho dosáhli tím, že některé stěny panelákového bytu nahradili tvárnicemi ze sklobetonu?
Mladý pár několik let bydlel v pronajatém bytě na pražském sídlišti Ďáblice. Byt i lokalita se jim tak zalíbily, že si koupili totožný v sousedním paneláku. Avšak před nastěhováním chtěli byt upravit a rekonstruovat, aby plně vyhovoval jejich představám. Po menším výběrovém řízení oslovili architekty ze studia Papundekl.
Citlivá rekonstrukce prvorepublikového bytu v Praze dokazuje, že stará dispozice může fungovat i dnes
Když zamýšlíme rekonstrukci starého bytu, často automaticky počítáme se změnou dispozice, bouráním příček a otevíráním prostoru. Citlivá rekonstrukce prvorepublikového bytu v Praze dokazuje, že tomu může být i jinak. Samozřejmě záleží na nastavení a potřebách majitelů.
V tmavém třípokojovém bytě nezůstal kámen na kameni. Po rekonstrukci byt krásně prosvětlili
Když architekt rekonstruuje sám pro sebe, ve výsledku je obvykle nejen se na co dívat, ale i nad čím žasnout. Jediné, co může klást hranice jeho nápadům, jsou totiž finance, ale jejich nedostatek zároveň kreativitu podporuje. V tomto bytě to platilo dvojnásob – Michaela a Marek jsou totiž architekti oba dva.
Krásný a funkční interiér říznutý francouzským šarmem
Bílá, dřevo a promyšlené detaily jdou v tomto novém barrandovském bytě ruku v ruce s funkčností.
Jaké výhody získali majitelé třípodlažního domu v Úněticích u Prahy posunem podlaží?
S pozemkem, který se jen jemně sklání, se dá relativně snadno vypořádat a lze vytvořit projekty, které svah zužitkují ke svému prospěchu. Co však v případě, je-li sklon pozemku prudší, strmější? Takovýto rébus řešili Mimosa architekti v Úněticích u Prahy. Řešení? Navrhli rodinný dům, který se do svahu zaryl přesně a pevně jako ozubené kolo.
Přírodně laděné městské bydlení s výhledem na řeku
Bydlení mladé rodiny s malým synem ve druhém podlaží bytového domu v libeňském Docku je splněným snem. Interiér vyladěný do přírodních barev, velkorysý prostor, praktická řešení a promyšlené detaily jsou výsledkem dobré práce architektky Terezy Janků, která hledala inspiraci ve velké míře v přírodě.
Jak udělat z malé chatky venkovský dům k trvalému bydlení
Nad přestavbou chatky na trvalé bydlení se v dnešních dobách zamýšlí stále více lidí. Proměna objektu určeného původně jen na přechodný pobyt není vždycky snadnou záležitostí ani z hlediska povolení. Kromě toho můžete narazit na stavební problémy, potrápí vás terén či malá obytná plocha.