vícegenerační bydlení
Psycholožka rozkrývá pro a proti vícegeneračního bydlení
Vysoké ceny realit a inflace znemožňují mladým rodinám najít si vlastní bydlení. Zůstávají odkázány na život s dětmi u rodičů i za cenu nižšího komfortu a případných konfliktů. Z finančního hlediska však jde o pragmatickou volbu.
Rekonstrukce bytu přinesla dvě samostatné jednotky. Použity byly vizuální triky
Přemýšlíte, jak vyřešit dvougenerační bydlení, nebo byste přivítali pravidelný boční příjem? Byt v centru Bratislavy přináší inspiraci k oběma tématům. Společným jmenovatelem je příběh o tom, jak se běžný třípokojový byt s rozlohou téměř 90 m2 odborným zásahem proměnil na dvě samostatné bytové jednotky se společným vstupem.
V jihočeské osadě s osmi chalupami ožil zchátralý statek
Navzdory nikdy nekončící práci je pro rodinu Váňových Statek Polžov to pravé ořechové. Zároveň je to i důkaz toho, jak se dá ze starého statku udělat idylické vícegenerační bydlení – jako z pohádky.
Bydlení pro tři generace: dům ve tvaru písmene V má dvě části – v jedné žije čtyřčlenná rodina, v druhé prarodiče
Manželský pár se dvěma dětmi si vysnil nový domov na parcele v jižní části obce Rybí v okresu Nový Jičín. Výhodou parcely je poloha na okraji zástavby a také blízký potok s vysokými stromy. Na tomto místě si představovali dřevěný, udržitelný dům s nízkými náklady na provoz. Část stavby chtěli realizovat svépomocí. Součástí projektu mělo být samostatné bydlení pro prarodiče. S tímto záměrem oslovili architekty ze studia KLAR.
Jak vyřešit bydlení tří generací pod jednou střechou, aby se navzájem nerušily
V srdci Skalnatých hor, uprostřed nedotknuté přírodní krajiny Colorada, vyrostla vila určená pro relaxaci tří generací pod jednou střechou. Slouží jako dovolenkový dům. Architekti z ateliéru noa* network of architecture, kteří stavbu navrhli, se inspirovali ikonickým tvarem lokálních chat. Proto finální chata zahrnuje více fasád ve tvaru písmene A a sofistikované soukromé i společné prostory pro celé tři generace.
Vícegenerační bydlení v rodinné usedlosti na kouzelném místě
Obyvatelé lokality u kanadského městečka Saint-Sauveur se rozhodli spojit životní styl bydlení v přírodním prostředí s vymoženostmi malého regionálního města. Tento projekt navrací hodnoty vícegeneračního bydlení rozčleněného do tří celků, které navzájem spolupracují.
Malý byt v přízemí získal výhody rodinného domu
Autoři projektu se rozhodli rozšířit jeden z přízemních bytů vícegeneračního domu. Propojili ho s dvoupodlažním pavilonem na druhé straně atria. Po přeměně dostal prakticky charakter rodinného domu.
Vícegenerační bydlení: Jaké jsou jeho výhody a nevýhody?
Vícegenerační bydlení často mnozí automaticky zavrhují. Kdo by dnes chtěl bydlet s rodiči nebo s babičkou? I když dnes vícegenerační bydlení nezní tak lákavě a zejména mladí ho vidí jen jako odrazový můstek, stále nabízí i mnoho výhod. Jaké to jsou?
Tři generace v jednom domě? Řešení, které vás možná inspiruje
Bydlet spolu s rodiči, není pro každého ideální představa. Pravdou je, že když se dají generace dohromady, mohou si postavit bydlení na jednom pozemku – což je finančně méně náročné.
S citem rekonstruovaný vinohradský byt okouzlí otevřeností a autentičností
S citem rekonstruovaný vinohradský byt okouzlí otevřeností a autentičností. Rodiče malého Edíka hledali bydlení v Praze ještě v době, kdy o miminku neuvažovali. Dvouletá cesta za vysněným bydlením je dovedla do bytu, který byl na první pohled naprosto nevyhovující. Dokázali z něj však díky vlastní invenci a nasazení vytvořit půvabný interiér, který spolehlivě předčí počáteční očekávání.