vícegenerační bydlení

Muž s dítětem u domu
Design interiérů

Psycholožka rozkrývá pro a proti vícegeneračního bydlení

Vysoké ceny realit a inflace znemožňují mladým rodinám najít si vlastní bydlení. Zůstávají odkázány na život s dětmi u rodičů i za cenu nižšího komfortu a případných konfliktů. Z finančního hlediska však jde o pragmatickou volbu.

Postel se světlým přehozem
Rekonstrukce bytu

Rekonstrukce bytu přinesla dvě samostatné jednotky. Použity byly vizuální triky

Přemýšlíte, jak vyřešit dvougenerační bydlení, nebo byste přivítali pravidelný boční příjem? Byt v centru Bratislavy přináší inspiraci k oběma tématům. Společným jmenovatelem je příběh o tom, jak se běžný třípokojový byt s rozlohou téměř 90 m2 odborným zásahem proměnil na dvě samostatné bytové jednotky se společným vstupem.

Prostřený stůl
Návštěvy domů

V jihočeské osadě s osmi chalupami ožil zchátralý statek

Navzdory nikdy nekončící práci je pro rodinu Váňových Statek Polžov to pravé ořechové. Zároveň je to i důkaz toho, jak se dá ze starého statku udělat idylické vícegenerační bydlení – jako z pohádky.

Severozápadní pohled na fasádu domu -Vícegenerační vila v Coloradu
Návštěvy domů

Jak vyřešit bydlení tří generací pod jednou střechou, aby se navzájem nerušily

V srdci Skalnatých hor, uprostřed nedotknuté přírodní krajiny Colorada, vyrostla vila určená pro relaxaci tří generací pod jednou střechou. Slouží jako dovolenkový dům. Architekti z ateliéru noa* network of architecture, kteří stavbu navrhli, se inspirovali ikonickým tvarem lokálních chat. Proto finální chata zahrnuje více fasád ve tvaru písmene A a sofistikované soukromé i společné prostory pro celé tři generace.

Usedlost v přírode
Návštěvy domů

Vícegenerační bydlení v rodinné usedlosti na kouzelném místě

Obyvatelé lokality u kanadského městečka Saint-Sauveur se rozhodli spojit životní styl bydlení v přírodním prostředí s vymoženostmi malého regionálního města. Tento projekt navrací hodnoty vícegeneračního bydlení rozčleněného do tří celků, které navzájem spolupracují.

Novinky

Vícegenerační bydlení: Jaké jsou jeho výhody a nevýhody?

Vícegenerační bydlení často mnozí automaticky zavrhují. Kdo by dnes chtěl bydlet s rodiči nebo s babičkou? I když dnes vícegenerační bydlení nezní tak lákavě a zejména mladí ho vidí jen jako odrazový můstek, stále nabízí i mnoho výhod. Jaké to jsou?

Foto: Satoshi Shigeta
Návštěvy domů

Rodinný dům pro čtyři generace? Takto si s ním poradili šikovní architekti!

Mnoho rodin se vrací k vícegeneračnímu bydlení. Když žije několik generací v jednom domě, je to finančně méně náročné řešení a má to i mnoho dalších výhod, jako například pomoc s dětmi ze strany prarodičů.