zelena strecha

Haringey-Bungalow-21
Návštěvy domů

V úzké mezeře mezi obchody vznikl ekologický bungalov. Střecha připomíná tvarem pyramidu

Haringey je městská část nacházející se v severním Londýně. Novostavba jednopodlažního domu, kterou tam architekti postavili na jednom z nevyužívaných pozemků, je přístupná přes metr širokým krytým průchodem mezi obchodními prostory. Náročnost lokality podtrhuje i sousedství s řeznictvím v rušné ulici Turnpike Lane. Cihlový bungalov je však navzdory tomu domovem, který přináší světlo a vyzvedává do popředí objem a materiály.

Zelená střecha na šikmé střeše
NED a pasivní domy

Přírodní oáza nad hlavou: Průvodce zelenou střechou

Zelená střecha není žádnou novinkou moderní architektury, její historie sahá několik tisíc let dozadu. Je fascinující, krásná a užitečná. Skladba zelené střechy zlepšuje izolační vlastnosti objektu, potěší oko i duši a navíc je možné získat na zelenou střechu dotaci.

zelená střecha
Dřevostavby

Střešní zahrady na dřevostavbách

Ozelenit střechu dřevostaveb? Ano! A to přesto, že se dřevostavby většinou nacházejí na okrajích velkých měst či v menších městech nebo na vesnicích, kde je zeleně obvykle dostatek. Smysl tu však mají, plní stejné funkce, z nichž především kvalitnější hospodaření s vodou a větší produkce kyslíku nabývají na důležitosti kdekoli.

Přízemní objekt je rozdělen na dvě navzájem posunuté části a částečně zapuštěn do svahu – vstup a garáž jsou na úrovni terénu, obytná část je o metr níže. Obě části domu kryje pultová střecha porostlá skalničkami. FOTO ROBERT ŽÁKOVIČ
Návštěvy domů

Na severní Moravě stojí nenápadný dům s vegetační střechou

Místo na severní Moravě, nedaleko Havířova, chytí za srdce – z mírného svahu se otevírá výhled na zvlněné kopce Beskyd, pár metrů pod vámi hladina Žermanické přehrady. Není divu, že učarovalo i architektce Haně Liškutínové, která tu pro svou rodinu navrhla příjemně nenápadný dům.

Vegetační střecha s hydrofilní minerální vlnou ISOVER foto ISOVER
Novinky

ISOVER přináší nová inspirativní řešení pro zelené střechy

ISOVER vydal zcela novou publikaci Vegetační střechy, která pomůže s rozhodnutím při výběru vhodného řešení zelené střechy s minerální vlnou. Publikace je určena nejenom projektantům, architektům a zahradníkům, ale i široké veřejnosti.

Rekonstrukce domu

Veget na vegetační střeše

Zeleň na střeše, proč ne? Už dávno neplatí, že zeleň je výsadou zahrady, nové materiály umožňují přenést kus zeleně i nad hlavy lidí.