zimni zahrady
Zateplená, ale nepřehřívá se! Ve zrekonstruované chatě v Orlických horách šetří energii zimní zahrada
Horské prostředí, krásné výhledy, vynikající lyžování i letní rekreace. Tyto možnosti nabízí prostředí Orlických hor. Pod Bukovou horou se nacházela lyžařská chatka z osmdesátých let, krčící se pod stoletým javorem. Vznikla na místě zaniklé chalupy. Avšak roky plynou a potřeby majitelů se mění, a tak i tato chata si vyžádala rekonstrukci. Přibylo více prostoru, světla, ale i zeleně.
Moderní dům uprostřed lesa šetří i díky zimní zahradě
Na začátku byl nepravidelný pozemek s různě orientovaným svahem. Přesně zde si majitelé parcely představovali moderní dům se sedlovou střechou. Finální stavba působí zvenčí jako pevný samostatný svazek zakomponovaný mezi kopce, lesy a údolí s nádechem přirozenosti. Interiér zahrnuje vzdušné prostory, propojené nejen horizontálně, ale i vertikálně.
Obdivuhodné propojení zeleně s obytnými prostory odpovídá na otázku, jak lze dostat zahradu do domu
Snad žádný národ nedokáže tak intenzivně propojit zeleň s obytnými prostory jako Japonci. Projekt architektů z japonského studia Atsushi Kawanishi Architects je nádhernou ukázkou, jaký efekt mohou mít vnitřní zahrady, vhodně umístěná maximální prosklení a použití dřeva se zaoblenými tvary v rodinném domě. Za povšimnutí stojí i stínění přední fasády dřevěnými lištami.
Zimní vydání časopisu V zahradě již v prodeji
V zimním vydání jsme se blíže zaměřili na problematiku řezů okrasných i užitkových rostlin. Základem úspěchu je nejen správná technika řezu, období realizace, ale zejména pravidelnost. A nejen to. V časopise V zahradě (zima) naleznete mnoho dalších potřebných informací.
Zemědělský sklad přeměnili ve dva domy. Fotovoltaika, světlý interiér i zimní zahrada nesmějí chybět!
Mnoho zemí a lokalit má dnes problém s nedostatkem bydlení. Místo drahých bytů či domů v centrech velkých měst plných ruchu, stále více mladých lidí dává přednost klidnému bydlení ve vzdálenějších zónách.
Jedinečný podkrovní byt překvapuje zimní zahradou v centru dispozice
Zimní zahrady jsou obvykle výsadou domů, v bytech se prakticky nenacházejí. S výjimkou rekonstruovaného bytu v bratislavském Starém Městě. „Jedním z nejvýraznějších zásahů do dispozice bylo vytvoření zimní zahrady v centrální poloze bytu. Ta do interiéru vnáší měkké světlo pro ložnici a pracovnu a zároveň pomocí točitého schodiště zpřístupňuje střešní terasu,“ popisují malý velký zázrak autoři proměny.
Nevyužitou zimní zahradu zbourali a nahradili ji přístavbou, kterou si ihned zamilovali
Když vaši sousedé začnou rekonstruovat, určitě i vy budete uvažovat nad touto možností. Sousední rekonstrukce ovlivnily i majitele edvardiánského terasového domu v jihozápadním Londýně. Tyto stavby jsou pro Londýn charakteristické, většina z nich však nevyhovuje modernímu životnímu stylu kvůli nedostatku světla a propojení s exteriérem.
Jak a proč stavět zimní zahradu
Zimní zahrada nebo zasklení terasy jsou oblíbené způsoby, jak si rozšířit interiér rodinného domu. Díky zaskleným stěnám si totiž můžete vychutnávat přírodu a bezprostřední kontakt s ní, i když venku prší či fouká vítr.
Jak proměnit sen o zimní zahradě ve skutečnost
Zimní zahrada může hostit exotické rostliny i vás po celý rok, navíc může pomoci s šetřením energie. Platí to však jen v případě, že je správně navržena a realizována. Jinak riskujete, že z ní bude nepříjemný žhavý kotel, či nepotřebný mrazák. Když si však před jejím založením odpovíte na pár otázek, které jí půjdou až pod kůži, vyhnete se zbytečným chybám už na začátku.
Novým centrem domu se stala velká zimní zahrada
Nevyužitá farma v lůně přírody se stala terčem majitelů, kteří ji chtěli proměnit v relaxační útočiště. Místo, kde by mohli odpočívat od ruchu hlavního města, a které by bylo velmi intenzivně spojeno s přírodou.