Zdroj: istock

Jaká výzdoba bude hitem letošních Vánoc? Od moderních odvážných stylů, až po tradičnější a rustikální dekorace

13. 12. 2021
Diskuze (0)
Sdílet

Zdá se vám, že je ještě příliš brzy uvažovat nad vánoční výzdobou? Plánováním v předstihu si můžete zabezpečit tu nejkrásnější sváteční atmosféru, bez stresu a obav z toho, že už neseženete ozdoby a dekorace, jaké chcete. Pozitivem je, že prakticky žádný styl není špatný nebo nemoderní. Jak budou vypadat ty nejkrásnější vánoční dekorace v tomto roce?

Naturální styl

Staromódní papírové dekorace v různých barvách jsou rok od roku větším vánočním trendem. Důvody jsou jednoduché: papírové ozdoby jsou cenově dostupné, ekologické a skutečně efektivní. Fungují s jakýmkoliv schématem od jemného, ​​neutrálního stylu až po něco odvážnějšího a jasnějšího, maximalistického.

Voštinové kuličky vánoční

Zdroj: istock

Působivou dekoraci z voštinových kuliček vyrobíte jejich seskupením, zavěšením ze stropu, poskládáním na stůl, nebo je použijte na ozdobení stromku. Papírové girlandy vypadají krásně zavěšené kdekoliv – nejen na stromek, ale i na rám dveří nebo je položte na jídelní stůl – dodají zpestření a texturu.

Přečtěte si také:
Tipy na vánoční dekorace: Stylové Vánoce ve vašem obývacím pokoji

Rustikální vánoční ozdoby

Když se rozhodujete, jak si vánočně vyzdobit domov, první myšlenky pravděpodobně směřují k barvě. Zelená a červená už dlouho kralují svátečním odstínům, stříbrná a zlatá jsou oblíbené, když chcete něco elegantnějšího. Pokud letos toužíte po rustikálnějším vzhledu, experimentujte s teplejšími či zemitějšími tóny, jakými jsou sytě oranžová, hnědá a mechově zelená. Zvažte i vrstvení textur, nebojte se smíchat papírové ozdoby s keramickými a dřevěnými korálkovými girlandami. Výsledkem bude velmi trendová severská atmosféra.

Dárečky pod stromečkem

Zdroj: istock

Dopřejte si sváteční náladu i v kuchyni

Dalšími tradičními vánočními dekoracemi, které se vrátily do našich domácností, jsou skandinávské slaměné ozdoby. Nepoužívají se jen na stromek, ale můžete jimi vyzdobit také kuchyň, skvěle fungují například zavěšené ve skupinách na svítidlech nad jídelním stolem. Vyberte si různé velikosti a zavěste je do různých výšek.

Vánoční výzdoba v jídelně

Zdroj: istock

Tradiční styl bohatý na barvy i vzory

Červená a zelená jsou barvami Vánoc. Je více než jisté, že tato klasická kombinace zaručeně naplní místnost radostí a teplem. Chcete-li toto tradiční schéma osvěžit, přidejte nějaké výrazné odstíny, například jasnější zelenou nebo několik růžových tónů, abyste tmavší červenou oživili. Chcete-li dosáhnout okouzlujícího nádechu, přidejte zlaté akcenty.

Vánoční dekorace ve váze a červené svíčky na věnci

Zdroj: istock

Dramatické černo-zlaté barevné schéma

Černá se nemusí zdát jako nejslavnostnější odstín, ale když ji kombinujete se zlatou, vytvoříte skutečně okouzlující, dramatické barevné schéma.

Černý talíř na černém stole s čečinou a zlatem

Zdroj: istock

Velmi dobře funguje i na svátečním stole. Doplňte ho bobulemi, mašlemi a ozdobami v týchž elegantních barvách. Chcete-li ještě odvážnější vzhled, smíchejte tóny tyrkysové se zlatými doplňky.

Přečtěte si také:
Nástěnná dekorace ze dřeva a polystyrenu

Věnce nejsou jen na dveře

Dalším letošním trendem jsou supervelké věnce. Místo toho, abyste je zavěsili zvenčí na dveře a vůbec neviděli, přineste si veškerou tu krásnou dekorativní zeleň do interiéru.

Velký věnec nad modrým křeslem

Zdroj: istock

„Nadrozměrný“ věnec je dokonalou sváteční, ale jednoduchou kulisou na vánoční stůl nebo do obývacího pokoje, případně ho zavěste na chodbu, aby zapůsobil hned, když do vašeho domova vstoupí hosté. Věnce fungují s jakýmkoliv schématem a vždycky je můžete dotvořit podle vašich představ ozdobami, mašlemi či osvětlením.

Přečtěte si také:
Vánoční ozdoby z přírodních materiálů

Zpestřete interiér velkými vázami s jehličnatými větvičkami

V místnostech, kde nemáte stromek, vytvořte sváteční atmosféru velkými vázami s jehličnatými větvičkami a zimními plody.

Sabína Zavarská

Foto: istock.com

Kategorie: Dekor
Tagy: adventní věnec stolovani Vánoce vánoční dekorace vánoční trendy
Sdílejte článek

Diskuze