Zdroj: iStock

Ještě nemáte ozdobený vánoční stromek? Inspirujte se letošními trendy!

22. 12. 2023
Diskuze (0)
Sdílet

Letošní barevné trendy vánočních dekorací jsou pestré – od futuristické modré přes bílou až po tradiční zelenou.

 

1. Futuristicky modrý

Tento překvapivý barevný trend výzdoby pro vánoční stromek na rok 2023 přinesla značka John Lewis a stal se skutečným stylovým vyhlášením. Vynikne v domácnostech s eklektickým nebo maximalistickým dekorem. Efekt znásobíte, když vyberete kovově modré ozdoby a doplníte je ozdobami s vesmírnou tematikou.

Futuristicky vánoční strom

Zdroj: iStock

2. Vánoční stromek v eko stylu

Tento trend se zaměřuje na udržitelnost, ekologický design a oslavuje přirozenou krásu méně zdobeného vánočního stromečku. Symbolizuje osobní postoje, vnáší dobrou náladu bez zbytečného utrácení – úplně stačí pár doma vyrobených ozdob z přírodních materiálů na vánoční stromek.

Vánoční strom laděný do eko stylu

Zdroj: iStock

Honosné stromky ustupují do pozadí, v popředí je úspora nákladů. „Nahý“ živý vánoční stromek je elegantní sám o sobě a úplně postačí minimalistické osvětlení a doma vyrobené dekorace.

Přečtěte si také:
Kuchyňské trendy v roce 2023: Zakomponujte do interiéru japandi styl, vzor rybí kosti nebo černé akcenty

3. Jednoduše bílý

S Vánocemi se odjakživa spojuje bílá, symbolizující sníh. Čistě bílý trend výzdoby na vánoční stromek je ideální pro ty, kteří upřednostňují jemnější výzdobu a esenci tichého luxusu. Znásobíte ho materiály – papír, dřevo a ušlechtilý kov. Výsledek bude sofistikovaný a decentní.

Vánoční strom s bílou výzdobou

Zdroj: Shutterstock

4. Nostalgický zeleno-červený

Spojení červené a zelené je pro Vánoce tradiční a nikdy nevyjde z módy. V tomto roce kombinaci doplní potisky inspirované skandinávskými vzory, ale i ručně vázané mašle a přírodní šišky či zimní bobule.

Vánoční strom v červené barvě

Zdroj: Shutterstock

Ještě lepší zprávou je, že takový dekor se hodí k jakémukoliv interiérovému stylu a snadno ho dotvoříte teplou bílou.

5. Magicky tmavý vánoční stromek

Nejtmavší z barevných trendů letošních Vánoc provázejí odstíny lesní zelené a uhlí. Přidejte texturu sametu, ozdoby zdobené peřím, listí a jehličí, abyste vyvolali efekt půlnočního lesa.

Vánoční stram s tmavou výzdobou

Zdroj: iStock

Nad svátečný stůl můžete zavěsit větvičku ozdobenou stříbrnými a duhovými skleněnými ozdobami. Působivou kombinací jsou tmavé odstíny modré a zelené spolu s černými a stříbrnými akcenty.

Přečtěte si také:
Ohromte rodinu dokonalým vánočním stromkem: Tipy k výběru a péči

6. Romantický růžový vánoční stromek

Růžová tento rok slaví velký návrat na výsluní, proto není překvapující, že se objevila i ve vánočních dekoracích. Její popularita opět stoupla po famózním úspěchu filmu Barbie od Grety Gerwig. Na stromcích se objevuje v odstínech od jemných načervenalých přes výraznou fuchsiovou až po něžnou broskvovou.

Vánoční strom s růžovou výzdobou

Zdroj: iStock

Růžová znamená lásku, vášeň a kreativitu. Právě proto je skvělou alternativou k tradičním barvám Vánoc. Nemusí být právě „bonbonová“.

Fotogalerie

Text: Sabína Zavarská
Foto: iStock, Shutterstock
Zdroj: časopis HOME

Kategorie: Styl Trendy
Tagy: barvy do interiéru vanocni stromek
Sdílejte článek

Diskuze