Zdroj: istock

Tapetové trendy na rok 2021: Víte, jaké vzory budou tento rok v módě?

20. 01. 2021
Diskuze (0)
Sdílet

Tapety vždycky na nějakou dobu zmizí z našich interiérů, ale vzápětí se objeví v nové podobě, s novými vzory, novou hloubkou. Zatímco kdysi jsme si tapetovali celé místnosti, dnes je běžnější pohrát si s tapetou na místě, na které chceme zaměřit pozornost. Jaká překvapení přinášejí designéři do roku 2021 v oblasti tapetových vzorů? Zajímavé je, že i tuto oblast ovlivnila epidemiologická situace.

Odvážné a živé vzory

Základem tapetového umění v novém roce jsou odvážné a živé vzory, které navazují na aktuálně velmi oblíbené grafické tapety. Do interiérů se též dostávají texturované tapety, přírodní materiály a prvky, které připomínají svět, kam se kvůli omezení v cestovním ruchu nemůžeme aktuálně dostat. Neméně zajímavé jsou různé prvky futuristického stylu, který charakterizují především 3D tapety.

Přečtěte si také:
Už dávno neplatí, že tapety patří jen na stěny

Hit číslo 1: 3D tapety

Právě 3D tapety budou po nejbližší měsíce trendem číslo jedna. Víte o tom, že v období od ledna do prosince 2020 zaznamenalo vyhledávání slovního spojení „3D tapety“ v Googlu více než třísetprocentní nárůst? Designéři hledají kreativní způsoby, jak tapetami zvětšit prostory. Velkým očekáváním jsou obří nástěnné malby, které vytvářejí efekt nekonečna – různé tunely, městské scenérie, lesy či geometrické optické klamy.

3D tapeta

Zdroj: istock

3D tapeta

Zdroj: istock

Tropické potisky a exotika

Na vzestupu oblíbenosti jsou i tropické, bambusové, zvířecí potisky, botanické a scénické tapety. Hrají funkci exotických dobrodružství, za kterými se dnes vycestovat nedá. Kvůli cestovním omezením majitelé domů i bytů hledají způsob, jak přenést svou dovolenou snů do domu. Oblíbené jsou i budou především osvěžující tropické obrazy – hluboké deštné pralesy a vzory džungle. Je to zkratka, jakou si můžeme přiblížit vzdálený přírodní svět.

Tapeta tropické potisky a exotika

Zdroj: istock

Tapeta tropické potisky a exotika

Zdroj: istock

Abstrakce a geometrie

Do moderních minimalistických domácností se skvěle hodí tapety s výrazným geometrickým designem a v podobě abstraktních maleb. Velmi zajímavého efektu dosáhnete vrstvením různých vzorů v místnosti, ale vždycky nechejte nějaké místo dýchat jednoduchostí. Vedle vzorovaných podlah a tapet nejlépe vynikne jednoduchý nábytek.

3D tapeta

Zdroj: istock

3D tapeta

Zdroj: istock

Damaškové tapety

Damaškové tapety udělají z každého pokoje útulnou místnost s nádechem luxusu. Přicházejí s nejrůznějšími texturovanými vzory, hodí se skvěle do ložnic, kde plní též funkci mírného odhlučnění. Vychutnat si je můžete na stěně za luxusním jídelním stolem či u vašeho oblíbeného křesla v obývacím pokoji. Kromě jemných nenápadných barev přicházejí v krásné smaragdově zelené, rubínové a bordó.

Přečtěte si také:
Vliesové, vinylové, papírové tapety: Polepte stěny fantazií
Damašková tapeta

Zdroj: istock

Damašková tapeta

Zdroj: istock

Nestárnoucí květiny

Stále budou na tapetách aktuální i květinové vzory. Jemné vystřídají výraznější – barevně i tvarově. Prostě v roce 2021 není důvod se krotit. Ukažte naplno svůj styl!

Tapeta květinové vzory

Zdroj: istock

Tapeta květinové vzory

Zdroj: istock

Sabína Zavarská
Foto: istock.com

Kategorie: Trendy
Tagy: barvy v interiéru fototapety moderní interiéry steny tapety vinylové tapety vliesové tapety
Sdílejte článek

Diskuze