Vysavač je elektrické zařízení na odstranění prachu a nečistot na podlahách v domácnosti. Na trhu najdete různé vysavače od klasických až po moderní robotické, které fungují na principu senzoru. Klasické vysavače mají vyšší výkon a jsou praktičtější při vysávání menších prostorů a schodů. Robotické vysavače našly oblibu v domácnostech, které jsou prostornější, v jednopodlažních bytech a domech. Zjistěte více o vysavačích, doporučeních a zkušenostech v našich článcích.

Reklama
Centrální vysavač Husky

Centrální vysavač Husky

Silné, odolné a vytrvalé centrální vysavače Husky zbaví vaši domácnost prachu, alergenů a dalších nečistot, a přefiltorvaný vzduch odvádí z domu pryč. Při vysávání díky tomu nedochází v místnostech k víření prachu usazeného na záclonách či nábytku, což ocení nejen alergici. Pořizovací cena je vzhledem k nabídnutým kvalitám opravdu zajímavou nabídkou.

Čistota řízená z centra aneb centrální vysavače

Čistota řízená z centra aneb centrální vysavače

Problém, kdy vzduch z výfukového potrubí klasického vysavače zvedne prach z povrchu nábytku, parapetů nebo záclon, nevyřeší ani sebelepší filtr. Zvířený prach se po nějaké době opět usadí na povrchu všech ploch, které po úklidu měly zůstat čisté. Jedinou obranou je víření prachu nedopustit.