Pokud se nemůžete rozhodnout, jaké vytápění domu zvolit, rádi vám poradíme. Topení je stále jeden z nejdražších výdajů v domácnostech. Vytápění domů je proto častým tématem mnoha z nás. Každý hledá úspornější metody vytápění a také i vhodnější pro zdraví a pohodu doma. Názory na vytápění domů se liší v závislosti na typu obydlí. Např. v bytech je velmi výhodné podlahové topení, přičemž v rodinných domech se lidé vracejí ke starým tradicím vytápění pomocí kachlových kamen. Přečtěte si také naše články, kde můžete získat nové poznatky, inspirace, doporučení a jiné typy jak ušetřit při vytápění domů. E-magazín HOME vám přináší stále nové články a zdroje pro lepší bydlení.

Reklama
Přehled trhu kotlu pro vytápění elektřinou

Přehled trhu kotlu pro vytápění elektřinou

Patříte mezi ty, kdo ohřívá vodu v topné soustavě elektřinou? Tento systém je běžný nejen na chatách a chalupách, ale všude tam, kde nevede plyn, nechce se vám vláčet s uhlím či polínky, nebo je pro vás tepelné čerpadlo cenově nedostupné. Díky příznivým sazbám elektřiny navíc nemusí být takové topení úplně nerentabilní. Přinášíme vám tipy na několik pomocníků, kteří vám takové vytápění usnadní.

Systémy vytápění – vyberte si ten svůj

Systémy vytápění – vyberte si ten svůj

Moderní vytápěcí systémy představují poměrně široký soubor možností, jak zahřát svůj domov – ať už bydlíte v bytě, či rodinném domě. Na výběr mají jak ti, kteří v první řadě zohledňují výši nákladů, tak ti, kteří řeší především pohodlí, dostupnost či vliv na životní prostředí.

Moderní vytápění nízkoenergetických domů

Moderní vytápění nízkoenergetických domů

Z důvodu stále rostoucích cen energií se při úvodní myšlence o stavbě rodinného domu zastaví snad každý nad otázkou energetické náročnosti objektu. Právě z tohoto důvodu jsou v současné době velmi oblíbenými stavbami z oblasti občanské výstavby tzv. nízkoenergetické nebo až pasivní domy. V případě nízkoenergetického domu každý počítá s minimálními náklady na vytápění a