Špinavý sprchový závěs
Zdroj: Shutterstock

Zbavte se nečistot na sprchovém závěsu snadno s prostředky, které máte doma

09. 06. 2024
Diskuze (0)
Sdílet

Čištění sprchového závěsu je důležitým úkolem, který by neměl být opomíjen. Sprchové závěsy jsou často vystaveny vlhkosti a mohou se na nich usazovat plísně a bakterie. Zde je podrobný postup, jak je vyčistit, aby byly opět jako nové.

Prvním krokem je sundání závěsu z kolejnice či jiného závěsného systému. Toto je nezbytné pro efektivní čištění. Vanu naplňte do poloviny teplou vodou a přidejte dvě polévkové lžíce sody bikarbony. Soda bikarbona je skvělým čistícím prostředkem, který pomáhá odstraňovat skvrny a neutralizuje pachy.

Přečtěte si také:
Jak odstranit skvrny z koberce od nápojů či jídla? Nikdy nepoužívejte bělidlo!

Promíchejte vodu, aby se soda bikarbona dobře rozpustila, a poté přidejte hrnek bílého octa. Ocet je další účinný čisticí prostředek, který ničí bakterie a plísně.ň

Soda bikarbona

Soda bikarbona je skvělým čistícím prostředkem, který pomáhá odstraňovat skvrny a neutralizuje pachy. Zdroj: Shutterstock

Doplňte vanu vodou tak, aby byl celý závěs ponořený. Nechte závěs namočený asi 30 minut. Tento čas umožní sodě a octu proniknout do tkaniny a rozpustit nečistoty. Pokud na závěsu vidíte zabarvená nebo více znečištěná místa, posypte je přímo sodou bikarbonou a vydrhněte vlhkým hadříkem. Tento krok zajistí, že se odstraní i ty nejodolnější skvrny.

Čištění sprchového závěsu.

Pokud na závěsu vidíte zabarvená nebo více znečištěná místa, posypte je přímo sodou bikarbonou a vydrhněte vlhkým hadříkem. Zdroj: Shutterstock

Po uplynutí doby namáčení závěs důkladně opláchněte studenou vodou, aby se odstranily všechny zbytky sody a octa. Poté závěs rozprostřete a zavěste na vhodné místo, aby se důkladně vysušil. Sušení je důležité, aby se předešlo vzniku nových plísní a zápachů.

Pravidelné čištění sprchového závěsu tímto způsobem zajistí, že váš koupelnový prostor zůstane čistý a hygienický. Navíc prodloužíte životnost samotného závěsu, takže nebudete muset často kupovat nový. Tento postup je jednoduchý a efektivní, a proto by se měl stát součástí vašeho pravidelného úklidu.

Text: Sabína Zavarská, Lucia Blažiová
Foto: Shutterstock
Zdroj: časopis HOME

Kategorie: Rady a Tipy
Tagy: čištění domácnosti úklid domácnosti
Sdílejte článek

Diskuze