Zdroj: Daniel Čáha

Do koupelny skříní? „Vychytávka“, kterou byste v podkrovním pražském bytě nečekali

21. 01. 2022
Diskuze (0)
Sdílet

Podkrovní byt v pražské městské části Bubeneč, která se rozprostírá na levém břehu Vltavy, potřeboval rekonstrukci. Zařídit nebo rekonstruovat mezonetový byt je téměř vždy výzvou, a to i pro zkušené architekty či designéry. Architekt Jan Bek si s úkolem poradil s elegancí a vtipem. Dominantou bytu po rekonstrukci je přiznaný krov. V prostoru najdete několik zajímavých „vychytávek“.

Mezonetový byt s terasou ve Šmeralově ulici v pražské Bubenči umožnil logické členění prostoru podle potřebných funkcí. Spodní podlaží, které je zároveň vstupním, patří po proměně obývacímu pokoji s kuchyňským koutem. Plně vybavená kuchyň je vyrobena z bílého lamina v kombinaci se skříňkami z dubové dýhy.

Minimalistický mezonetový byt s knihovnou a piánem

Nejvýraznějším prvkem v obývacím pokoji je bílá vestavěná knihovna přes celou stěnu. Zdroj: Daniel Čáha

Trámy spojují i oddělují, knihovna má více funkcí

Kuchyň je od obývacího pokoje opticky oddělena zvýrazněnými dřevěnými trámy, které dominují v celém prostoru a zároveň ho zútulňují. Nejvýraznějším prvkem v obývacím pokoji je bílá vestavěná knihovna přes celou stěnu.

Přečtěte si také:
Mezonet s příjemnou atmosférou francouzského venkova

A tady začínají vícefunkční řešení, jichž je v bytě několik: součástí knihovny je pódium, které kromě televizního stolku slouží i jako přídavné sezení pro návštěvy. Z pódia zároveň vede schodiště do poschodí. Schodiště díky vzdušné konstrukci působí odlehčeně a nezatěžuje prostor. Pod schody se perfektně vešel černý klavír.

Bílá úzká koupelna v mezonetu

Plně vybavená kuchyň je vyrobena z bílého lamina v kombinaci se skříňkami z dubové dýhy. Zdroj: Daniel Čáha

Co zůstalo z původního bytu? Parkety, dveře, trámy

„Dominantou bytu je přiznaný krov. Podařilo se nám zachovat existující parketovou podlahu, byla přebroušena a ošetřena matným nátěrem. Ponechali jsme též původní dveře, ale bylo nutné vyměnit kování.

Minimalistický mezonetový byt s kuchyní knihovnou a piánem

Kuchyň je od obývacího pokoje opticky oddělena zvýrazněnými dřevěnými trámy, které dominují v celém prostoru a zároveň ho zútulňují. Zdroj: Daniel Čáha

Tyto tři výrazné prvky decentně doplňuje dubová olejovaná dýha, bílá a šedá barva,“ vysvětluje celkové řešení estetiky interiéru architekt Jan Bek. Koupelny v přízemí i v podkroví jsou řešeny v minimalistickém stylu. V obou dominuje šedý keramický obklad a dub, baterie jsou v matném černém provedení.

Přečtěte si také:
Kuchyň zavřeli do skříně a do vany se dnes vchází přes okno. Dvoupokojový byt po babičce je plný překvapení

Do koupelny přes skříň

V horním podlaží se nachází ložnice s vlastní malou koupelnou, šatna a terasa. Také zde se prolíná bílá, šedá a dubová dýha. A specialita? Do malé podkrovní koupelny se dostanete vestavěnou bílou průchozí skříní v ložnici. Přímo z ložnice je vstup na terasu, odkud je krásný výhled až na pražský hrad. Do přízemí bytu se světlo dostává díky velkým oknům v šikmé stěně.

Jednoduchá bílá ložnice s parketami a koupelnou v skříni

Do malé podkrovní koupelny se dostanete vestavěnou bílou průchozí skříní v ložnici. Zdroj: Daniel Čáha

Rekonstrukce podkrovního bytu v Bubenči

architektonický ateliér: BekArch, s. r. o.

autor: Ing. arch. Jan Bek

lokalita: Praha-Bubeneč

plocha: 82 m2

realizace: 2021

subdodavatelé: 4interior&tiles, Bonami, Monobrand, s. r. o., HOTHOT Radiators, Ilumix, Javorina, Keramika Soukup, Perfecto Design, Sapho, TON, WOODECO

Sabína Zavarská

Foto: Daniel Čáha

Kategorie: Design interiérů
Tagy: byty v Praze dřevěné parkety malá kuchyně mezonetové byty nábytek na míru Obytné podkroví podkrovní byty
Sdílejte článek

Diskuze