malá kuchyně
Malé kuchyně Při každé přestavbě nebo rekonstrukci bytu se snažíme využít co nejlépe prostory, které máme k dispozici. Trošku náročnější, ale ne nemožné jsou malé kuchyně a koupelny. Inspirujte se na našem portálu o bydlení HOME Bydlení.

Jak oddělit ložnicovou část od obytné, aby si navzájem nepřekážely? Výborné řešení, které oceníte v malém bytě
Ve městě Polignano a Mare s malebnými výhledy, s pláží v korytě vyschlé řeky a s okouzlujícím mořem stojí dům Isa Bella, ve kterém zařizovalo Pleroo Design Studio malý byt. Je návodem, jak vytvořit v jedné místnosti dvě funkční zóny, které si nepřekážejí, žijí vlastním životem, zároveň však udržují vzájemné propojení.

Dva architekti dokázali téměř nemožné! Vytvořili unikátní bydlení, které připomíná dřevěnou jeskyni, použili na to tisíc sto dvanáct dílů
Řečtí architekti Apostolos Mitropoulos a Thanos Zervos navrhli a postavili v horském středisku Hyades v Trikala Korinthias nezvyklý projekt. Vznikl jako renovace existujícího prostoru a je charakteristický zakřivenou dřevěnou konstrukcí. Připomíná kamennou jeskyni zformovanou přírodními vlivy, až na to, že je ze dřeva. Není divu, že projekt dostal název „Dřevěná jeskyně“.

Proměna maličké kuchyně byla tvrdým oříškem. Výsledek? Jako z časopisu!
Tam, kde se spojí duo Patrície Adamčíková a Diana Labošová z Lotitihome, můžete vždy očekávat perfektní výsledek. Je to tak i v případě proměny této maličké kuchyně, která byla tvrdým oříškem, ale podařilo se. Však posuďte sami.

Do koupelny skříní? „Vychytávka“, kterou byste v podkrovním pražském bytě nečekali
Podkrovní byt v pražské městské části Bubeneč, která se rozprostírá na levém břehu Vltavy, potřeboval rekonstrukci. Zařídit nebo rekonstruovat mezonetový byt je téměř vždy výzvou, a to i pro zkušené architekty či designéry. Architekt Jan Bek si s úkolem poradil s elegancí a vtipem. Dominantou bytu po rekonstrukci je přiznaný krov. V prostoru najdete několik zajímavých „vychytávek“.

Minimální obytný prostor, malá okna, shnilé obklady a tapety. Nic z toho ale mladou dvojici nevyděsilo a pustili se do rekonstrukce!
Abyste se rozhodli koupit si tuto garsonku na předměstí Varšavy v její původní podobě, museli byste být buď blázni, nebo mít velkou představivost. Malá okna, shnilé obklady a tapety, obytný prostor na dvacet metrů čtverečních. Nic z toho ale mladou dvojici nevyděsilo!

Jak udělat z dvoupokojového panelákového bytu stylové bydlení se třemi ložnicemi
Designérka vytvořila z dvoupokojového bytu v paneláku velmi zajímavé bydlení se třemi ložnicemi. Byt po rekonstrukci vyzařuje harmonickou atmosféru, útulně působí nejen díky použitým kombinacím a vzorům, ale i kvůli zvolené barevnosti. Tmavá zelená a modrá v kombinaci s béžovou a šedou vytvářejí klidný interiér s neobvyklou hloubkou.

Funkcionalismus stavby vnesli i do interiéru. V pražském bytě nechybí ani barevné překvapení
Na Letné ulici v Praze 7 stojí dům, který je cenným příkladem takzvaného emocionálního funkcionalismu. Navrhl ho architekt a sochař Martin Reiner v druhé polovině třicátých let.

I sídlištní byt s mnoha typickými panelákovými neduhy se může stát krásným domovem
I sídlištní byt se může stát krásným domovem, prohlašují Diana a Patricie, které stojí za proměnou tohoto čtyřpokojového bytu. Svá slova dokazují projektem, ve kterém si elegantně poradily s mnoha typickými panelákovými neduhy.

Jak udělat z kuchyně srdce domácnosti?
V moderních domácnostech je trendem velká společenská místnost – denní zóna, která zahrnuje obývací pokoj, ale též kuchyni a jídelnu. V každém domě či bytě není toto řešení možné, ale i tak můžete vykouzlit z části domácnosti místo, které se stane srdcem domova – místem setkávání celé rodiny.

Jak využít každý centimetr v kuchyni
Kuchyň v malém prostoru je útulná a příjemná. Na to, abyste se tak v ní cítili, je potřeba propojit její vizuální stránku s funkčností. Řešením je pečlivé plánování, dobrý výběr nábytku a doplňků tak, abyste využili každý centimetr.