Zdroj: Tonio Manfredi

Jak oddělit ložnicovou část od obytné, aby si navzájem nepřekážely? Výborné řešení, které oceníte v malém bytě

26. 07. 2022
Diskuze (0)
Sdílet

Ve městě Polignano a Mare s malebnými výhledy, s pláží v korytě vyschlé řeky a s okouzlujícím mořem stojí dům Isa Bella, ve kterém zařizovalo Pleroo Design Studio malý byt. Je návodem, jak vytvořit v jedné místnosti dvě funkční zóny, které si nepřekážejí, žijí vlastním životem, zároveň však udržují vzájemné propojení.

Policová sestava ozvláštněná vzorovanou tapetou

Projekt, vytvořený ve spolupráci s architektem Adrianem Pasciuti, intenzivně komunikuje s geometrickými tvary z obrazů zavěšených na stěnách (současná umělecká díla od Meitrei), zhmotňuje je a posouvá do mikroarchitektury prostoru.

Malý barevný byt s policovou sestavou jako příčkou

Hlavním dělicím prvkem nevelkého bytu je policová knihovna, která zároveň rozděluje i spojuje ložnici a obytný pokoj s kuchyňskou linkou. Zdroj: Tonio Manfredi

Hlavním dělicím prvkem nevelkého bytu je policová knihovna, která zároveň rozděluje i spojuje ložnici a obytný pokoj s kuchyňskou linkou. Spojuje díky tomu, že některé police jsou oboustranně otevřené. Střední část sestavy slouží ze strany ložnice jako šatník se zástěnou z pestré květinové tapety. Z opačné strany – ze strany kuchyně – tapeta tvoří dekorativní stěnu a vdechuje prostoru přímořskou atmosféru.

Přečtěte si také:
Nevěděli si rady s nefunkčním přízemím domu. Nakonec mu pomohlo až prosvětlení a originální propojení se zahradou

Teplé barvy, úsporná řešení, nečekané prvky

Celý interiér obsahuje rafinované prvky, jimiž nenápadně navazuje na tradiční místní architekturu. Zároveň zahrnuje doplňky od různých výtvarníků a designérů. Jemné teplé odstíny použité v bytě prostor zpříjemňují a oživují. Objevují se nejen na lavici u kuchyňské linky, na židlích, ale i v ložnici v podobě žlutého nočního stolku, oranžového rámu kulatého zrcadla a geometrického obkladu ve sprchovém koutě. Nad postelí vyniká oblouková klenba stropu. Podlahu v ložnicové části zpříjemňuje měkký fialový koberec. Za povšimnutí stojí i vintage kloubové nástěnné svítidlo Martinelli Luce u stolku v kuchyni.

Malý barevný byt s policovou sestavou jako příčkou

Střední část sestavy slouží ze strany ložnice jako šatník se zástěnou z pestré květinové tapety. Zdroj: Tonio Manfredi

Čím je Pleroo Design Studio jedinečné?

Studio se zabývá rekonstrukcemi a interiérovým designem domů a bytů, obnovou turistických a historických budov a též komerčních prostorů, jako jsou obchody, bary, restaurace. Projekty interiérového designu tohoto studia snadno poznáte díky silné ikonografické a stylové identitě.

Přečtěte si také:
Jak předělat dvoupokojový byt na třípokojový se samostatnou kanceláří

Ta je založena na neustálém zkoumání materiálů a řešení s cílem poskytnout jedinečný produkt respektující individualitu zákazníka. „Pleroo chce vytvořit harmonii mezi prostory a lidmi, mezi starodávným a moderním, mezi pamětí a představivostí,“ charakterizují poselství studia jeho zakladatelé Claudio De Leo, Arch. Anna Stella Tinelli.

Malý barevný byt s policovou sestavou jako příčkou

Interiér zahrnuje doplňky od různých výtvarníků a designérů. Zdroj: Tonio Manfredi

Isa Bella

studio interiérového designu: Pleroo Design Studio

autoři: Claudio De Leo, Arch. Anna Stella Tinelli

spolupráce: Adriano Pasciuti

lokalita: Polignano a Mare, Itálie

plocha: 50 m2

realizace: 2022

Sabína Zavarská

Foto: Tonio Manfredi

Kategorie: Design interiérů
Tagy: barvy v interiéru dělicí příčky malá kuchyně malé byty malé prostory Rozdělení zón tapety zařizování garsonky
Sdílejte článek

Diskuze