Zdroj: Konsepti

Elegantní mezonet dokazuje, že kombinace černé a bílé má daleko od nudy

17. 08. 2022
Diskuze (0)
Sdílet

Interiér v tomto bytě dokazuje, že kombinace černé a bílé má daleko od nudy a monotónnosti. Designérka Ivanka Kowalski ke dvěma dominantním barvám doplnila sofistikované designové prvky, díky kterým vznikl stylový a útulný prostor.

Dispozice bytu, který byl v rámci developerského projektu kolaudován v roce 2020, zůstaly téměř nezměněné. Z původního standardu a vybavení designérka Ivanka Kowalski zachovala pouze interiérové dveře a vše ostatní se rozhodla řešit nově. „Vzhledem k tomu, že obývací pokoj má zčásti velmi vysoký strop, rozhodla jsem se vytvořit stylizovaný loftový interiér, který bude strohý, ale elegantní. Nechtěla jsem surovost, která bývá většinou s lofty spojována,“ vysvětluje designérka.

Elegantní mezonet v kombinace černé a bílé

Použití černé barvy ve větším měřítku si designérka mohla dovolit i díky dostatečnému prosvětlení bytu, které poskytují velkoformátová okna s vnějším stíněním. Zdroj: Konsepti

Prosklená fasáda s antracitovými rámy dovedla designérku k černobílému ladění celého bytu. Všechna velkoformátová okna jsou bez záclon a jejich stínění je řešeno exteriérovými žaluziemi.

Přečtěte si také:
Stylový byt, jehož hlavním prvkem jedinečnosti jsou černé linie

Dominantou obývacího pokoje je atypicky řešené schodiště ze subtilního černého lakovaného plechu, pod kterým se rozkládá sněhobílá pohovka doplněná ikonickým křeslem UP 50 od B&B Italia.

Elegantní mezonet v kombinace černé a bílé

Zajímavé řešené schodiště ze subtilního černého lakovaného plechu je dalším prvkem, který poutá pozornost. Zdroj: Konsepti

Nepřehlédnutelnou v obývacím prostoru je elegantní minimalistická kuchyňská linka. Je v provedení černý matný lak, má keramickou pracovní desku, a vybavena je spotřebiči značky Gaggenau.

Přečtěte si také:
Neuvěřitelná proměna! Ze staré stáje nádherný dvoupodlažní byt

Na stejném patře jako obývací pokoj se nachází také hlavní ložnice se šatnou a velmi originálně pojatou prosklenou koupelnou. „Obě koupelny, na spodním i horním patře, jsou řešeny stejně – v kombinaci Carrara mramoru, bílé stěrky a lité bílé podlahy,“ popisuje Kowalski. V horním patře se nacházejí kromě koupelny dětské pokoje, šatna, pracovna a technická místnost.

Jedná se o můj první vyloženě černo-bílý interiér a byla jsem moc zvědavá, jaký bude v reálu. S výsledkem jsem velmi spokojená.

designérka Ivanka Kowalski

Při vytváření interiéru Ivanka Kowalski spolupracovala s designérem Ondřejem Rusňákem. Interiér vybavili nábytkovými prvky a osvětlením světových značek, jako jsou MDF Italia, MOROSO, Baxter, B&B Italia, DePadova či Gubi. „S Ivankou Kowalski spolupracujeme dlouhodobě a v rámci realizací vznikají výjimečné interiéry.

Elegantní mezonet v kombinace černé a bílé

Kuchyň. Zdroj: Konsepti

Má nevšední cit pro výběr barev i materiálů a ve spojení s naším nábytkem dochází k perfektnímu propojení funkční a estetické hodnoty navrhovaných prostor. To se myslím povedlo i u mezonetu v Karlíně,” pochvaluje spolupráci s designérkou Ondřej Rusňák ze společnosti Konsepti. S výslednou realizací je spokojená i samotná majitelka mezonetového bytu.

Elegantní mezonet v kombinace černé a bílé

Hra světla a stínu vytváří další černo-bílý kontrast, který se mění v průběhu dne. V popředí najdete ikonické křeslo UP od B&B Italia. Zdroj: Konsepti

Profil

NEMOVITOST

Mezonetový byt v pražském Karlíně

AUTORKA PROJEKTU

Na vybavení spolupracovala designérka Ivanka Kowalski se společností Konsepti. konsepti.com

Text: Konsepti, redakčně zpracovala Lucia Blažiová 

Foto: Konsepti

Zdroj: Časopis HOME

Kategorie: Design interiérů
Tagy: antracit bílo-černé kombinace mezonety moderni bydleni prosklené fasády schodiste trendy v bydlení velkoformátová okna
Sdílejte článek

Diskuze