Nejnovější trendy v zařizování obývacího pokoje

27. 05. 2015
Diskuze (0)
Sdílet

Kde je víc na místě vyjádřit svou osobnost, než v obýváku? Tam, kde dáváte audience, reprezentujete, představujete svoje já… Přistupte k jeho zařizování jako k důležitému outfitu. A je jen na vás, zda se výsledek bude blížit víc večerní róbě, pohodlnému casual nebo stylovému business modelu. Záleží na tom, v čem jste „jako doma“.

FOTO &TRADITION

FOTO &TRADITION

Moderní funkcionalismus je čím dál populárnější. Jeho prvky (jako například sedačka Barcelona) dodají obýváku více mužnosti a pánské elegance.

Půjčené ze severu

Prvky tradičního „ležérního“ skandinávského stylu vděčně zapadly i do toho moderního, který svou snahou vypadat uhlazeně často působí sterilně. Zachoval si však svou eleganci, které stačí jen nastavit hranice – kombinace různých kusů nábytku, velmi málo zařízení na míru, sedačky bohatě obsypané polštáři a libovolné množství dekorací. Častým prvkem jsou také otevřené nástěnné police a grafické obrazy s výraznými potisky nebo typografií. Souladu různých prvků docílíte například jednotnou barevnou škálou přírodních či studených odstínů, případně kombinací odstínů jedné barvy. Punc elegance takové obydlené prostory získají díky šperkům v podobě zlatých, měděných nebo mosazných doplňků.

FOTO ROLF BENZ

FOTO ROLF BENZ

Jako malé černé. Přesně takovou klasikou interiéru jsou na první pohled nevýrazné sedačky. Zapadnou však kamkoliv, a proto jsou důstojnou ikonou elegance.

FOTO HOUSEDOCTOR

FOTO HOUSEDOCTOR

Příruční, konferenční, odkládací stolky. Skladné a různorodé, které příhodně nakombinujete nebo rozvrhnete po místnosti.

Různorodé stolky by měly být spíše doplňkem než kusem nábytku.

FOTO NORSU INTERIORS COLLECTION

FOTO NORSU INTERIORS COLLECTION

Bez doplňků, donaha. Jen bílá a šedá. Tak vypadá praktický a ideální podklad moderního a kreativního interiéru.

Najděte v sobě umělce. Nástěnné obrazy mohou tvořit i běžné výstřižky nebo dětské kresbičky. Sjednotí je klasická bílá pasparta.

foto HK Living

foto HK Living

Mladý myslí. Optimistické a jasné barvy s „omšelým“ image vnesou do obýváku mladistvý industriál. Stojací svítidlo z bílého kovu večer posvítí při čtení, lze jej však sklonit i nad konferenční stolek.

foto H&M

foto H&M

Něžně romantický. Oblé linie, pastelové odstíny fialové a měkké materiály jsou volbou těch, kteří myslí na útulné detaily. Kompozici jednobarevných doplňků osvěží různé textury a materiály.

FOTO ROLF BENZ

FOTO ROLF BENZ

Nechť zazáří. Rekonstrukce netradičních míst ožijí, když jejich náladu pozvednete několika výraznými gesty. Limetková sedačka Ego je díky variabilitě i barvě ideální do menších tmavých prostor.

foto H&M

foto H&M

Oblečený do podzimu. Hnědá a oranžová působí vlídně, takže moderní obývák zjemní a zútulní. Měděné svícny jsou v tomto případě skvělá volba doplňku − prozářené světlem svíčky působí luxusně.

foto Fritz Hansen

foto Fritz Hansen

Umění do bytu. Čtyři bílé stěny zařízené moderním nábytkem si žádají kousek umění ve formě obrazu nebo křišťálového lustru. Sedačka je díky barvě a oblým hranám nenápadná a příjemná.

Sedačka Fritz Hansen Alphabet

foto Desalto

foto Desalto

Půvab pravého džentlmenství. Černá kůže, dřevo a funkčnost jsou typické pro interiér pánských klubů. Obrazy mu však dodají bohémský nádech a bílé kousky nábytku či doplňky ho zjemní.

Přísně funkční design praktického nábytku splňují i výrobky značky Desalto. Příkladem je bílý stolek Liko.

foto Vibieffe

foto Vibieffe

Na povrchu záleží. Bydlíte v historické budově? Podívejte se pod omítku. Možná tam najdete klíčový prvek elegantního interiéru. Sametová sedačka Opera od Vibieffe mu bude důstojným kontrastem.

FOTO &TRADITION

FOTO &TRADITION

Sednout si a splynout. Citlivá kombinace starých bytů, dřevěných parket a šedé barvy s tradicionalistickým nábytkem je zárukou nadčasového a vkusného interiéru.

Výrazná dřevěná konstrukce & Tradition Canape dodává sedačce původní ráz.

Rozhodnou materiály

I kdyby se zdálo, že surová cihla, neošetřené dřevo, přírodní sláma nebo konopné plátno patří na venkov, opak je pravdou. Nejdříve tyto materiály pronikly do městských loftů a nízkonákladových, svépomocí zařízených interiérů. Dnes však vnášejí teplo a tradici i do moderních obýváků. Živým zdrojem inspirace mohou být příjemné kavárny, kde je povoleno mnohem více „výtržností“ a extravagance.

foto Arketipo

foto Arketipo

Cihlový obklad natřený na bílo bude působit jemněji a uhlazeněji. Pokud nemáte cihlové příčky, nevadí − autenticitu zachováte, sáhnete-li po materiálu z druhé ruky.

Židle může vhodně nahradit, případně doplnit konferenční nebo příruční stolek.

Sedačka Windsor značky Arketipo, inspirovaná pohovkou Chesterfield, obnovuje silný trend v podobě příznačných knoflíků.

foto Hübsch

foto Hübsch

Etnovzory jsou autentické a výrazné svou geometrií. Výborně se proto hodí k oběma znakům: moderní hranatosti i patinované hrubosti.

Černou kůži a kov oživíte výraznými barevnými obrazy, doplňky a vzory.

foto Moooi

foto Moooi

Jako bonbón. Výrazné dominanty jsou v moderních interiérech důležité. Pokud však zvolíte právě sedačku, ostatní prvky volte citlivěji.

TEXT LUCIA KUŠNÍROVÁ
FOTO ARCHIV FIREM
ZDROJ časopis HOME, 04/2015, JAGA MEDIA, s.r.o.

Kategorie: Design interiérů Nábytek
Tagy: design interier Obrazy do bytu obývací pokoj trendy v bydlení
Sdílejte článek

Diskuze