Zdroj: Jarolim.sk

Neobvyklý dům potřebuje neobvyklý interiér. Unikátní úložné prostory a nezvyklá hra světel

22. 01. 2021
Diskuze (2)
Sdílet

Rodinný dům v rakouském Unterkirchbachu překvapuje jedinečnou oblou střechou. Architektonické studio Createspace.sk do projektu vstoupilo až po ukončení všech stavebních úprav – jejich úkolem bylo dotvořit interiér a dispozici upravit majitelům na míru.

Architekt Peter Fritsch se netají tím, že ho charakter stavby a unikátní střecha okouzlily již při první prohlídce. Protože dům už byl postaven, bylo třeba vycházet z existující dispozice.

Kombinace černé s černo-zlatou mramorovou pracovní deskou v kuchyni

Kombinace černé s černo-zlatou mramorovou pracovní deskou kontrastuje s jednoduchou betonovou podlahou. Zdroj: Jarolim.sk

„Protože jsme už nemohli výrazně zasahovat do dispozice domu, rozhodli jsme se pro doplnění a úpravu dispozice formou nábytku, který nově naplňuje individuální požadavky investorů. Vstupní část prostoru navozuje první dojem „nastavení zrcadla“. V druhém plánu se odkrývají další a další vrstvy interiéru,“ popisuje základ úprav architekt Peter Fritsch.

Přečtěte si také:
Jak prosvětlit horní podlaží? Toto řešení vás překvapí

Soukromý svět za tajnými dveřmi

Tak jako v každém domě, i v tomto majitelé potřebovali dostatek úložných prostor. Na první pohled si jich ani nevšimnete, protože jsou řešeny vestavěným nábytkem se spárami, které umožňují otevírání jednotlivých částí. Nepravidelná mozaika na povrchu bílých vestavěných celků vytváří zajímavý estetický prvek, který prochází celým interiérem. Podobně utajeny zůstávají dveře ukryté v dřevěném obkladu. Tyto tajné dveře zpřístupňují ložnici, pokoj pro hosty, koupelnu i technickou místnost.

Tajné dveře zpřístupňují ložnici

Tajné dveře zpřístupňují ložnici, pokoj pro hosty, koupelnu i technickou místnost. Zdroj: Jarolim.sk

Černá a zlatavý mramorový vzor

Unikátní atmosféru v interiéru umocňuje luxusní řešení kuchyně. Kombinace černé s černo-zlatou mramorovou pracovní deskou kontrastuje s jednoduchou betonovou podlahou. Další příjemnou zajímavostí v kuchyni je zelená stěna z mechu. Kombinaci černé a tmavého mramorového vzoru najdeme i v koupelně.

Koupelna

Kombinaci černé a tmavého mramorového vzoru najdeme i v koupelně. Zdroj: Jarolim.sk

Světlo se dá ztlumit, barva změnit

Za povšimnutí stojí i řešení pece v obývacím prostoru a hra s osvětlením. Osvětlení je důležitou součástí atmosféry, kterou jednotlivé místnosti mají. Zintenzivněním nebo zeslabením intenzity, jakož i změnami barev světla, si domácí vytvoří atmosféru, jakou právě potřebují.

Ložnice

Osvětlení je důležitou součástí atmosféry, kterou jednotlivé místnosti mají. Zdroj: Jarolim.sk

Nezvyklý tvar střechy zvýrazňují bodová světla. Celý interiér harmonizuje přírodní dubové dřevo. Dřevěná podlaha v horním podlaží dává prostorům komornější charakter. Důležitou roli v celém domě sehrávají černé kovové prvky.

Přečtěte si také:
Spojení dvou bytů do jednoho: Byt plný překvapení

Zdá se vám interiér barevně fádní?

V tomto případě je to záměr. „Interiér rodinného domu jsme vyladili s tím, že barvu do prostoru přinese jeho uživatel. Právě proto jsme volili jednoduché barevné schéma s neutrální monochromní kombinací materiálů,“ vysvětlují autoři návrhu.

Interiér rodinného domu U

architektonické studio: Createspace.sk
autor: Ing. arch. Peter Fritsch
lokalita: Unterkirchbach, Rakousko
realizace: 2019 až 2020
plocha: 149

Sabína Zavarská
foto: Jarolim.sk

Kategorie: Design interiérů
Tagy: dubové drevo prosvětlení interiéru rodinne domy úložní prostory vestavěné skříne
Sdílejte článek

Diskuze

  • Nepůsobí útulně, spíše smutně. Hrůza je ovšem množství opakujících se fotografií a o avizovaných úložných prostorách není pořádná zmínka.

    Jarmila
  • něco tak chaotického , depresivního, neuspořádaného stylově jsem dlouho neviděla . Nejlépe atmosféru tohoto domu vystihuje výraz toho psa na schodišti.

    Mariana