Světlo v pozoru

Světlo v pozoru

13. 03. 2011
Diskuze (0)
Sdílet

Poklidně stojí v blízkosti oblíbeného místa na čtení, ale rozhodně o nich neplatí, že by byly neviditelné. Krásné a moderní stojací lampy se starají o vytvoření příjemné atmosféry v interiéru a pomáhají nám, aby naše oči klouzaly po stránkách zamilované knihy o něco snadněji. Stráží nejen světlo, ale také charakter našeho domova. Odhánějí nejen dioptrie, ale i chmurné myšlenky. A cení si jich i proslulé designérské značky, které jim vštěpují atraktivní tvary a podoby. O nic pozadu nezůstávají ani nástěnná svítidla, která slaví svůj velký návrat.

Látkové stínidlo Fork je inspirováno neformální a hravou módou pro mladé. Co jiného by se také dalo čekat od výrobce oděvní módy? Švy jsou zpracovány stejnou metodou, jakou Diesel používá při výrobě kultovních džínů. Pod světlem vycházejícím z lampy se podle výrobce budete cítit podobně, jako když si na čundru ve stanu rozsvítíte baterku. Díky otočnému ramenu můžete tok světla nasměrovat přesně tam, kde jej potřebujete mít. Design Diesel ve spolupráci s Foscarini. (foto: Diesel) Vyhrabte ze skříně svůj starý křivák, oblečte oprané koncertní tričko, připněte čtyřřadý pyramidový pásek a zábava může začít. Ke známce punku se pak dobrovolně přihlásí i vaše svítidla. Usoudíte-li po nějaké době, že image je na nic, zůstane vám alespoň plně funkční a neortodoxní doplněk interiéru. Vrchní neprůsvitnou chromovanou část rockového „totemu“ z druhé strany střídá poloprůsvitný difuzor. Design Diesel ve spolupráci s Foscarini. (foto: Diesel)

 

Svítidlo Tool přináší drsné prostředí továrních objektů. Stínidlo je „vysoustruhováno“ z jediného kusu gumy. Design Diesel ve spolupráci s Foscarini. (foto: Diesel) Svíticí ledová kostka uprostřed tmy? Proč ne! Mnohokrát oceněná Block Lamp navržená Harri Koskinenem. (foto: Design House Stockholm)

 

Kaikala návrháře Luise Ponseho je krásný a něžný objekt, jehož řetízky připomínají vodu stékající z moderní sprchové hlavice. (foto: Modiss) Jako stožár se vztyčenou plachtou se tyčí stojací lampa Gilda. Možná že inspirace plachetnicí opravdu stála na jejím počátku. Kromě tvaru svítidla o tom svědčí i to, že se stejně jako většina lodí může chlubit ženským jménem. Design Valéry Bouvier. (foto: Modiss)

TEXT: Zuzana Hošková
FOTO: archiv firem
ZDROJ: HOME

Kategorie: Design interiérů
Tagy: design svetlo svitidla
Sdílejte článek

Diskuze